09:12, 11 Грудня 2020

Бюджет розвитку Нововолинська наразі – лише чотири мільйони

Цьогоріч за підсумками 11 місяців приріст  міського бюджету Нововолинська складає 2,4 відсотка, а за рік очікується 4 відсотка.

На цьому закцентував  увагу міський голова  Борис Карпус під час прес-конференції 9 грудня, повідомляють на веб-сайті Нововолинської міськради.

«Це дуже мало, – каже очільник міста. – Минулого тижня провели зустрічі з головними розпорядниками бюджетних коштів, у ході яких вели мову  про зарплату, енергоносії, захищені статті. На жаль, бюджет розвитку сьогодні – це трохи більше 4 мільйонів гривень. Шукаємо резерви. Їх бачимо, наприклад,  у наданні адміністративних  послуг. Хочемо децентралізувати цю систему і поширити її в старостинські округи. Підрозділ ЦНАПу буде створено у  Благодатному . Працюватимуть адміністратори у Грядівській та Грибовицькій сільських радах. Таким чином, є можливість конкурувати з нотаріальними конторами за оперативне надання  якісних послуг».

За словами Бориса Карпуса, буде створена  робоча група  з аудиту земельних ділянок.

«Разом з об’єктами соціальної інфраструктури Грядівської та Грибовицької сільських рад нам передають  великі земельні масиви. Треба подивитися, скільки є земель запасу,   сільськогосподарського призначення, кому можна їх здати в оренду», – зауважив Борис Карпус.

На думку міського голови, потрібно проводити  роботу з боржниками.

«Сьогодні отримали список майже 1000 тих, хто заборгував міському бюджету по різних видах платежів. Суми складають  від 500 до 90 тисяч гривень», – зазначив  міський голова.

Борис Карпус  наголосив, що важливими резервами наповнення міського бюджету є легалізація робочої сили та сплата єдиного податку.

«Хочемо працювати в діалозі з бізнесом на партнерських засадах, розуміючи складність нинішньої ситуації, коли знизилася купівельна спроможність і споживацькі настрої. Надходження єдиного податку сьогодні – 30 млн гривень. Схема проста:збільшуються витрати  населення, які купують у підприємців, відповідно збільшуються й надходження»,  – сказав міський голова.

Важливим   питанням, на думку Бориса Карпуса, є робота з підрядниками. Адже проаналізувавши ситуацію за останні 5 років прийшли до висновку: окремі  фірми, які отримували кошти з державного чи міського бюджету,  або не реєстрували найману робочу силу, або реєстрували  в інших містах. Тож міський голова закликав суб’єктів  господарювання легалізувати свою діяльність   і працювати на благо міста.

Наостанок Борис Карпус повідомив: головний фінансовий документ міста на 2021 рік затверджуватимуть 23 грудня на сесії  Нововолинської міської ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: