11:05, 02 Лютого 2021

Бюджет Луцька недоотримав понад 120 мільйонів через карантин

Доходи загального фонду бюджету виконали на 92,7 %, недоотримавши 124,2 мільйона гривень.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Про це на розширеній нараді розповіла директор департаменту бюджету та фінансів Лілія Єлова.

Зокрема, вона повідомила, що за минулий рік доходи загального фонду бюджету виконали на 92,7 %, недоотримали 124,2 млн грн, по бюджету року виконали на 85,9 %, недоотримали 4,7 млн грн.

Відповідно, на 1 січня є заборгованість за надані послуги та виконані роботи. Загальна сума зареєстрованої заборгованості по загальному фонду становить 15,95 мільйона гривень.

Заборгованість за виконані роботи по бюджету розвитку не зареєстрована, оскільки вона реєструється лише в межах залишків на рахунках розпорядників коштів.

За січень до бюджету надійшло 134,7 млн грн, до бюджету розвитку – 1,5 млн грн. Фінансування у минулому місяці проводилось у переважній більшості за захищеними статтями видатків.

Ситуація з наповненням бюджету залишається напруженою. І тому, необхідно максимальну увагу зосередити на ефективному та раціональному використанні бюджетних коштів.

Перш за все що фінансуються захищені статті видатків, і асигнування тут мають бути передбачені в повному обсязі (ст. 55 Бюджетного Кодексу України).

Разом з тим, вже в січні тарифи на енергоносії, крім тепла, виросли на 25 %. На тепло теж очікується ріст тарифів, що свідчить про те, що протягом року необхідно буде збільшувати призначення за цією статтею видатків. Враховуючи, що в бюджеті міста на оплату за енергоносії передбачили 98 млн грн, додаткова потреба може скласти до 25 млн грн.

Тому необхідно вжити всі заходи з енергозбереження з метою зменшення додаткового навантаження на бюджет.

Фінансування видатків, що передбачені цільовими програмами – необхідно дотримуватись передбачених в програмах напрямків та визначених на це розмірів видатків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: