19:22, 06 Грудня 2021

Бюджет-2022: що важливо для волинських громад

Державний бюджет України на 2022 рік, ухвалений Верховною Радою України, за обсягом видатків сягне 1,497 трильйона гривень, що в порівнянні з 2021 роком, зросте на 108 %. 

Про це розповів консультант з бюджетних питань Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Гром. 

Аналіз міжбюджетних відносин державного бюджету з місцевими бюджетами територіальних громад Волинської області свідчить про відсутність необхідного приросту фінансового ресурсу на видатки власних повноважень місцевого самоврядування коштом міжбюджетних трансфертів.

На виконання повноважень з виплат заробітної плати педагогічним працівникам територіальним громадам області передбачили 3,72 мільярда гривень, що більше призначень 2021 року на 9,8 %, що в сумі складає  333,8 мільйона гривень.

Базова дотація громадам визначена в сумі 754,8 мільйона гривень з ростом лише 5,9 %. Це при тому, що додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, де зосереджені в основному витрати на енергоносії за новими цінами, для області зменшена наполовину з 239,5 мільйона гривень у 2021 році до 118,2 мільйона гривень у 2022 році. Разом з тим, на розрахунки за надані послуги з енергозабезпечення  в опалювальний період для області передбачили лише 43 мільйонів гривень. На думку експерта, це дає підстави прогнозувати неможливість балансування на рівні області місцевих бюджетів територіальних громад з низьким рівнем фінансової забезпеченості, як це було в поточному та минулих роках.

Реверсну дотацію сплатять до державного бюджету Луцька і Володимир-Волинська міські та Боратинська і Підгаєцька сільські територіальні громади у загальній сумі 171,2 мільйона гривень, що на 4,5 мільйона гривень менше поточного року.

Важливо, що на 215 мільйона гривень, збільшили фінансовий ресурс для області на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, який визначили в сумі 817,9 мільйона гривень. Тому територіальні громади мають завчасно готувати обласній державній адміністрації економічно обґрунтовані пропозиції щодо включення до переліку об’єктів дороги — як місцеві,  так і комунальні та вулиці населених пунктів з врахуванням їх технічного стану і важливості для громад та області в цілому.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: