14:09, 20 листопада 2021

Будівництво школи та ремонт ліцею: у бюджетній комісії Волиньради погодили перерозподіл коштів

Члени постійної комісії з питань бюджету, фінансів і цінової політики схвалили узагальнені рекомендації щодо формування головного фінансового документу області на 2022 рік, а також погодили зміни до показників цьогорічного обласного бюджету.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Голова бюджетної комісії Орест Маховський зазначив, що за результатами бюджетних слухань, з урахуванням пропозицій депутатів та інших учасників слухань опрацювали та систематизували пакет рекомендацій щодо формування показників обласного бюджету на наступний рік. Ці рекомендації надішлють облдержадміністрації, головним розпорядникам коштів як керівництво до дій.

«Рекомендації розділили на дві умовні частини. Перша – це питання, які ОДА та розпорядники коштів повинні вирішити ще цього року, аби скоригувати видатки і завершити бюджетний рік без заборгованості. Друга частина – це завдання, над якими ми разом будемо працювати у ході виконання бюджету наступного року», – зазначив голова бюджетної комісії.

Він наголосив, що найперше йдеться про оптимізацію мережі, штатів та контингенту здобувачів освіти закладів профтехосвіти. На цьому не один рік наполягає не лише обласна рада. Рекомендації щодо вирішення проблеми містяться і у висновках Кабінету Міністрів України за результатами перевірки діяльності облдержадміністрації. Також депутат Володимир Бондар наголосив, що обласна рада наполягатиме, аби розпорядники коштів керувалися єдиними підходами в обрахуванні видатків на захищенні статті, а саме: зарплатню, комунальні послуги та харчування. А Ярослав Матвійчук вимагає від ОДА попереднього узгодження з облрадою переліку доріг, які запланували до ремонту.

Окрім того, члени бюджетної комісії погодили внесення змін до цьогорічного бюджету.  Запропоновані зміни в основному обумовлені необхідністю співфінансування та перерозподілом асигнувань. Зокрема, йшлося про спрямування субвенцій Шацької, Цуманської та Луцької тергромад для співфінансування централізованої закупівлі ноутбуків. Також Цуманська селищна територіальна громада передає цільову субвенцію розміром 1 млн. грн у якості співфінансування на оплату робіт з будівництва школи у с. Башлики. Готовність об’єкта на сьогодні становить 99 %.

Зекономлені майже 500 тис. грн при встановленні резервного електроживлення в обласному госпіталі ветеранів війни спрямують цій же медустанові на капітальний ремонт протипожежної системи. А от 1,5 млн грн, які призначалися для капітального ремонту даху гуртожитку Заболоттівської спеціальної школи, перенаправлять на завершення ремонту  покрівлі побутового корпусу Оваднівського професійного ліцею. Причина – експертний звіт засвідчив, що загальна вартість робіт у Заболоттівській школі зросла до понад 2,5 млн грн, тому таку суму передбачать наступного року. Також замість капітального ремонту спортивного майданчика у  Володимир-Волинському педагогічному коледжі імені А. Ю. Кримського для цього закладу придбають два комп’ютерних класи та мультимедійне обладнання загальною вартістю понад 700 тис грн.

Виникла необхідність також внести зміни у вже розподілені 15,5 млн грн державної цільової субвенції на виплати компенсацій за придбання житла дітям-сиротам та особам з їх числа. Уряд змінив розрахункову вартість квадратного метра житла, відтак, розмір грошової компенсації дітям-сиротам збільшать. Крім того, в бюджеті Луцької міської громади утворилася економія таких цільових коштів у сумі 1,7 млн. грн, яку перерозподілять наступним у черзі одержувачам.

Начальник департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк також представив новий варіант розподілу додаткової дотації з урахуванням рекомендацій обласної ради, відповідно до якого 12 млн грн спрямують на оплату енергоносіїв у медичних установах та понад 9 млн грн – для освітніх закладів.

Члени бюджетної комісії також схвалили проект рішення «Про план роботи обласної ради на І півріччя 2022 року».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: