17:05, 16 Липня 2020

Британія звинуватила РФ у спробі втручання у торішні парламентські вибори

Лондон у четвер виступив з заявою, що Росія намагалася втрутитися в парламентські вибори 2019 року шляхом незаконного отримання секретних документів щодо планованої угоди про вільну торгівлю зі Сполученими Штатами і поширення їх в соціальних мережах.

Про це заявив глава МЗС Британії Домінік Рааб, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “Reuters”.

“Майже напевно російські актори намагалися втрутитися в загальні вибори 2019 року через поширення в інтернеті незаконно отриманих урядових документів, — сказав Рааб. — Секретні урядові документи, що стосуються угоди про вільну торгівлю між Британією і США, були незаконно отримані до загальних виборів 2019 року і поширені в інтернеті через соціальну медіа-платформу “Reddit”.

За його словами, розслідування британського уряду показало, що, коли ці документи отримали незначну увагу, були зроблені подальші спроби просувати незаконно отримані матеріали в інтернеті перед виборами.

Прем’єр-міністр Борис Джонсон здобув впевнену перемогу на виборах у грудні 2019 року, перемігши лейбориста Джеремі Корбіна, а Консервативна партія отримала найбільшу більшість у парламенті з моменту перемоги в 1987 році колишнього прем’єр-міністра Маргарет Тетчер.

“Поки немає жодних свідчень широкої російської кампанії втручання у вибори, однак будь-яка спроба втрутитися в наші демократичні процеси абсолютно неприйнятна, — сказав Рааб. — Уряд залишає за собою право вжити заходи у відповідь в майбутньому”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: