18:05, 03 Грудня 2023

Британія проведе розвідувальні польоти над Газою для пошуку заручників ХАМАС

Велика Британія здійснить розвідувальні польоти над Східним Середземномор’ям, зокрема над Ізраїлем та сектором Гази, щоб допомогти з пошуком та порятунком заручників, яких викрав ХАМАС.

Про це повідомляється на сайті британського уряду, передає «Укрінформ».

Зазначається, що після терористичних нападів ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня уряд Великої Британії співпрацює з партнерами по всьому регіону, щоб забезпечити звільнення викрадених заручників, у тому числі британських громадян.

«На підтримку поточної діяльності з порятунку заручників Міністерство оборони Великої Британії здійснюватиме спостережні польоти над Східним Середземномор’ям, у тому числі в повітряному просторі над Ізраїлем і Газою», – йдеться у прес-релізі.

Зазначається, що літаки-розвідники не будуть озброєні та не виконуватимуть бойової ролі, їхнім завданням буде виключно пошук заручників.

У заяві наголошується, що лише інформацію, яка стосується порятунку заручників, передадуть до відповідних органів, відповідальних за порятунок заручників.

7 жовтня ХАМАС вторгся до Ізраїлю і почав вбивати та викрадати як військових, так і цивільних. Ізраїль оголосив операцію “Залізні мечі” та став обстрілювати місця базування терористів у секторі Гази.

Семиденна перерва у бойових діях призвела до звільнення близько сотні заручників, утримуваних ХАМАС, в обмін на звільнення 240 палестинських в’язнів в Ізраїлі, а також полегшила доступ гуманітарної допомоги до сектора Гази.

Армія Ізраїлю «відновила бойові дії на повну силу» після порушення угрупуванням ХАМАС угоди про припинення вогню.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: