08:15, 14 Вересня 2022

Боррель заявив, що Китай не планував надавати рф жодної військової допомоги

Під час двосторонніх зустрічей з делегаціями ЄС офіційні представники Китаю зазначали, що ця країна не мала планів надавати жодної допомоги військового характеру для росії.

Про це сьогодні у Страсбурзі під час пленарного засідання Європейського Парламенту, в ході «години запитань» стосовно війни в Україні, заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

Саме так він відповів на прохання депутатів надати інформацію щодо військових поставок в росію з боку КНДР, Китаю або інших країн.

«Китай завжди дотримувався дуже чіткої позиції щодо цього. Вона полягала в тому, що він не надаватиме військової допомоги для росії. Північна Корея – так, але вона знаходиться поза нашим контролем. Але Китай завжди, на кожній зустрічі, яку ми мали, був доволі чіткім у тому, що вони не планували надавати жодної військової допомоги для росії. Якщо інші країни це роблять – я можу цього не знати. Але в тому, що стосується Китаю, я можу вас завірити, що такою є офіційна позиція цієї країни», – сказав Жозеп Боррель.

Як вже повідомлялося, внаслідок втрат техніки та озброєння під час війни проти України, а також в результаті цілеспрямованого знищення Збройними Силами України складів боєприпасів та пунктів управління російських окупантів, російська федерація відчуває нестачу військового обладнання та техніки, намагається скуповувати зброю та боєприпаси ще радянського виробництва у країн «третього світу», куди вони постачалися ще за часів СРСР.

За даними американської розвідки, росія купує артилерійські снаряди й ракети у Північної Кореї, оскільки глобальні санкції серйозно обмежили ланцюжки поставок російського ВПК, та змусили москву звернутися до держав-вигнанців по військову допомогу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: