08:15, 21 Січня 2024

Болгарія розраховує приєднатися до єврозони до кінця року

Болгарії залишилося виконати останній критерій для приєднання до єврозони, який стосується рівня інфляції. У країні розраховують виконати цю умову до кінця року.

Про це журналістам у Пловдиві заявив прем’єр-міністр Болгарії Ніколай Денков,повідомляє “Укрінформ” із посиланням на Болгарську телеграфну агенцію.

“Остатаннім критерієм для вступу Болгарії в єврозону є те, що інфляція не перевищує 1,5 % від трьох найнижчих показників у зоні… Болгарія має один із найнижчих рівнів інфляції в регіоні, але порівняно з країнами єврозони, які у принципі мають низьку інфляцію, це створює труднощі”,— сказав прем’єр-міністр Болгарії.

За словами глави болгарського уряду, останні місяці інфляція в країні знижується, тоді як у Давосі євопосадовцями обіцяли: якщо країні вдасться впоратися з інфляцією, не буде проблем з прийняттям в єврозону.

“Обговорювався виняток, як із Хорватією, але він має бути в межах розумного. Немає гарантій, що ми досягнемо успіху до літа, коли вийде звіт, але я дуже впевнений, що до кінця року ми виконаємо і цей критерій», — підкреслив Денков.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: