16:53, 10 Грудня 2018

Блок Пашиняна переміг на виборах у Вірменії

Перемогу на позачергових парламентських виборах у Вірменії здобув блок “Мій крок”, який очолює чинний виконувач обов’язків прем’єр-міністра Нікол Пашинян. За даними місцевої ЦВК, він набрав понад 70 % голосів виборців.

Про це повідомляє “ВВС Україна”.

Нікол Пашинян став головою вірменського уряду 8 травня в результаті оксамитової революції, яка закінчилася відставкою багаторічного лідера Вірменії Сержа Саргсяна.

Проте оскільки в парламенті велику силу продовжувала мати Республіканська партія, в минулому правляча партія країни, 16 жовтня Пашинян подав у відставку, аби ініціювати проведення перших в історії Вірменії дострокових парламентських виборів.

Тепер Пашинян отримав парламентську більшість, яка дасть йому змогу реалізувати програму боротьби з корупцією та реформування економіки.

За даними Центральної виборчої комісії Вірменії, явка на виборах склала близько 49 %.

Також в парламент пройшли партії “Процвітаюча Вірменія” (8,37 % голосів), яка входила до правлячої коаліції в попередньому парламенті, і ліберальна прозахідна партія “Світла Вірменія”.

Аби пройти до парламенту, партіям необхідно було набрати принаймні 5 % голосів виборців.

Варто зауважити, що за конституцією Вірменії, принаймні третину голосів у парламенті в будь-якому разі повинні отримати опозиційні сили.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: