15:30, 16 Травня 2018

Близько п’яти тисяч волинян щорічно потребують знеболення

Про це повідомили під час презентації інформаційної кампанії «#ЗнімайРожевіОкуляри» на меті якої пояснити пацієнтам та лікарям, що знеболення – це право кожного.

Про це повідомляють організатори.

В управлінні охорони здоров’я Волинської ОДА представили статистичні дані по Волині, які підготували представники БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».

Щорічно на Волині помирає близько 13500 людей і, за розрахунками, відповідно до методології ВООЗ, близько 8000 тисяч осіб потребують паліативної допомоги. З них близько 5000 осіб потребували знеболення, а фактично таку допомогу отримали 1240 волинян: 428 осіб в умовах стаціонарів і 812 людей на дому. Це статистичні дані 2017 року, – повідомила виконавчий директор БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне Ганна Котенко.

Загалом знеболювання потребували 80 % померлих від онкології, 50 % померлих від СНІДу, 50 % померлих від туберкульозу, 15 % померлих від травм.

В Україні, всупереч чинній нормативній базі, знеболюючі препарати призначаються пацієнтам в недостатній кількості, або взагалі не призначаються. Двоє з трьох паліативних пацієнтів не отримують якісної допомоги, хоча ненадання знеболення для пацієнтів з хронічним больовим синдромом правозахисниками прирівнюється до тортур. Відтак організатори заходу закликали зняти рожеві окуляри й подивитися правді у вічі, адже відсутність адекватного знеболення – це тортури!

Інформаційна кампанія «#ЗнімайРожевіОкуляри» реалізується БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: