12:16, 23 Лютого 2019

Близько 340 парафій УПЦ МП вже перейшли до ПЦУ

Близько 340 парафій Української православної церкви Московського патріархату перейшли до новоствореної Православної церкви України. Про це заявив директор Департаменту у справах релігій та національностей міністерства культури України Андрій Юраш «5 каналу».

Про це повідомляє “Громадське”.

Він зазначив, що поки що не всі переходити релігійних громад є завершеними та юридично оформленими, але вони вже провели збори та зафіксували своє волевиявлення.

«На сьогодні ми фіксуємо уже близько 350 довершених процесів зміни підпорядкування з УПЦ Московського Патріархату до ПЦУ, десь близько 340 вже точно є документально зафіксованих», – сказав Юраш.

Стримувальним фактором для переходу громад директор департаменту Мінкульту назвав зовнішні чинники, які «намагаються переконати українське духовенство на парафіях в тому, що немає визнання з боку інших церков, бо визнав тільки Константинополь».

Юраш також навів приклад спекуляцій навколо переходу громад – «нібито зміну підпорядкування церкви можуть ініціювати 10-15 людей, які є найближчими до священика і є намагання дати саме цим людям право приймати рішення щодо функціонування майбутньої громади». Та зазначив, що це «неправильно», адже громада – це всі члени спільноти.

Ще одним прикладом спекуляцій директор департаменту назвав те, що нібито лише священнослужитель має право зібрати збори, щоб обговорити питання переходу.

«Але закон чітко говорить, що право ініціювати збори громади мають її члени. Тобто вжито слово «члени», це означає, що як мінімум дві особи мають право скликати збори громади й тому не священик визначає рішення членів спільноти», – сказав Юраш.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: