14:13, 03 Серпня 2019

Бійці АТО розповіли про «Ігри Нескорених» на «Бандерштаті»

Майя Москвич, Андрій Усач та Юрій Дмитренко – учасники національної збірної «Ігри Нескорених», розповідали про свій шлях на війні та успіхи у міжнародних змаганнях для бійців, які зазнали травм.

Нагадаємо, фестиваль відбувається 2-4 серпня у селі Рованці, що біля Луцька.

Майя Москвич, яка здобула золото на «Іграх Нескорених» у стрільбі з лука, розпочала розповідь про свій шлях з того, що у 2013 році вона була організатором фестивалю «Бандерштат» і саме він привів її на війну.  Адже, саме у той час розпочався майдан, війна і Майя відразу зголосилась іти добровольцем на передову.

«До мене підійшов такий Володимир Пастушок і сказав: «Хочеш воювати?». Я звісно ж, погодилась, і наступного дня вже виїхала на Схід. Я їхала туди з думкою, що буду виганяти москалів, вішати прапори, звільняти окуповані території, але все виявилось дещо інакше. Грубо кажучи, коли я спала, то собаки ходили облизували мої руки, а моїми побратимами були антимайданівці, як би це дивно не звучало», — розповіла Майя Москвич.

Переможниця «Ігор Нескорених» також розповіла, що участі у глобальних боях вона не брала, однак травм зазнала, здебільшого Майя розповіла про те, як важко було морально після приїзду з війни:

«У якийсь момент, я зрозуміла, що мене, просто, не існує. Мені було настільки важко, що навіть згадувати не можу. Але, саме «Ігри Нескорених» допомогли мені відновитись. Адже, я спочатку доволі скептично віднеслась до такої пропозиції, однак, згодом, я загорілась цим. Почала тренування зі стрільби з лука, водночас з боротьбою за життя. Звісно, спочатку усе не виходило, але самі змагання мені вдалось виграти. Але, це було так дивно, бо я ніколи не стріляла з лука до того часу. Трохи позаймалась і виграла. І саме це повернуло мене до життя», — підсумувала Майя Москвич.

Поділився спогадами і Юрій Петренко, який розповів про свій шлях до участі в «Іграх Нескорених»:

«Я у 2017 році їздив просто вболівати, а вже у 2018 мені вдалось потрапити у команду. Я проходив службу з 2014 по 2016 рік, доки не отримав поранення. Але, досвід, який я отримав в «Іграх Нескорених» — безцінний. Перш за все, я зміг поспілкуватись з іншими ветеранами, які стали мені друзями, адже це – частина реабілітації. Адже, є спільні точки дотику, за допомогою яких, ми допомагали один одному».

Андрій Усач розповів про своє поранення, яке він отримав під час боїв у Луганському аеропорту:

«Я думав, що мене не візьмуть у спец війська, через особливі фізичні данні. Але, я був не найгіршим. Отримав серйозне поранення у Луганському аеропорту. Коли ми туди зайшли, то наші війська вже були в оточенні. Шансів не було. Але, я живий. Хоча, були моменти, коли я просив Бога забрати своє життя, бо розумів, що не виживу. Втім, «Ігри Нескорених» мені допомогли реабілітуватись та підзарядити «свою батарейку» на максимум».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: