08:15, 21 Червня 2023

Білий дім сподівається на продовження зернової ініціативи

Чорноморська зернова ініціатива грає важливу роль у зміцненні продовольчої безпеки в усьому світі, тому США підтримують її обов’язкове продовження попри те, що росія намагається заблокувати дію угоди.

Про це заявив на прес-брифінгу у Вашингтоні координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, передає власний кореспондент «Укрінформу».

«Ця ініціатива приносить користь людям у всьому світі, особливо на так званому Глобальному Півдні, які постраждали від браку продовольчої безпеки внаслідок російської війни в Україні. Тому ми сподіваємося, що Чорноморська зернова угода буде продовжена», – сказав представник Білого дому.

Він підкреслив, що Сполучені Штати надалі підтримуватимуть зусилля ООН і Туреччини, задля пролонгації дії цієї домовленості, «бо вона справді має значення для людей поза межами регіону».

В уряді України заявили про фактичне блокування російською стороною зернової ініціативи. Зокрема, повідомлялося, що рф відкрито саботує інспекції суден, що зменшило пропускну спроможність коридору до менш як 20 % від можливої.

Тим часом у росії знову заявляють про ймовірність того, що Чорноморська зернова угода не буде продовжена.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: