08:43, 18 Червня 2021

Біля Шрі-Ланки затонуло судно з екологічно небезпечним вантажем

Поблизу узбережжя Шрі-Ланки 17 червня затонув контейнеровоз із хімікатами, на якому майже місяць тому спалахнула пожежа, тепер фахівці побоюються, що цей інцидент може призвести до екологічної катастрофи.

Як передає “Укрінформ”, про це повідомляє “AP”.

Судно “X-Press Pearl” ходило під прапором Сінгапуру. За словами оператора контейнеровоза, “X-Press Pearl” тепер на морському дні, на глибині 21 метр.

Глава Управління із захисту морського середовища Шрі-Ланки Даршани Лахандапура зазначила, що поки море неспокійне, проводити будь-які операції із судном небезпечно. Зараз триває сезон мусонів, який зазвичай закінчується у вересні. До цього часу судно охоронятиме компанія, найнята власником контейнеровоза.

За словами Лахандапури, територія поблизу судна також перебуватиме під наглядом охоронної фірми, поки власник не винайме компанію, котра прибере затонуле судно. Видалення його уламків розпочнеться після закінчення сезону дощів.

Минулого тижня на судні загасили пожежу, але потім воно почало тонути. Спроби відбуксирувати його на глибшу ділянку моря зазнали невдачі, оскільки корма впиралася в морське дно. Найбільше занепокоєння викликає близько 300 тонн палива, яке використовували як паливо для корабля.

Пожежа на контейнеровозі “MV X-Press Pearl” спалахнула ще 20 травня, коли судно стояло на якорі неподалік від Коломбо й чекало на вхід у порт. 25 членів екіпажу евакуювали.

Військово-морські сили Шрі-Ланки вважають, що пожежа сталася через хімікати, які перевозили з Індії в Сінгапур. На судні було 1486 контейнерів, у більшості з них були азотна кислота та інші хімікати.

В Управлінні із захисту морського середовища зазначають, що розливу палива не сталося. Проте пляжі міста неподалік катастрофи все ж забруднили пластик та нафта із судна.

Компанія, яка володіє постраждалим судном, заявила, що екіпаж знав про витік хімікатів, які й могли призвести до пожежі. Проте Катар та Індія відмовили судну увійти в їхні води, тому “X-Press Pearl” прямував до Шрі-Ланки.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: