16:52, 02 Березня 2020

Більшість на Волині подає звітність до податкової в електронному вигляді

Переважна більшість господарюючих суб’єктів Волині надають перевагу електронному формату спілкуванню з фахівцями податкової служби.

Про це повідомили у секторі комунікацій Головного управління ДПС у Волинській області.

Зокрема, серед юридичних осіб кількість прихильників електронного звітування незмінно в межах 80 %. Кількість документів, що подають за посередництвом телекомунікаційного зв’язку фізичні особи-підприємці, наближається до 60 %.

Понад 60 % е-декларацій у січні поточного року подали особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

Оскільки електронні звіти суттєво економлять час та не вимагають візиту до податкової, в  Головному управлінні ДПС у Волинській області рекомендують платникам податків ще активніше впроваджувати у свою діяльність сучасні інформаційні технології.

“Насамперед, безконтактна форма спілкування з податковим інспектором виключає будь-які суб’єктивні чинники. По-друге, реєстрація в Електронному кабінеті дозволяє виконувати й інші обов’язки платникам податків та у будь-який зручний час мати інформацію, пропоновану електронними сервісами”, — наголошують в Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Нагадаємо, що безкоштовним сервісом Державної податкової служби «Електронний кабінет» можна скористатись цілодобово як з персональних комп’ютерів, так і з смартпристроїв.

Електронний кабінет складається із загальнодоступної відкритої частини, вхід до якої здійснюється без ідентифікації користувача, та приватної частини (особистого кабінету). Вхід до особистого кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого надавача електронних довірчих послуг або за допомогою ідентифікації через id.gov.ua  (MobileID, BankID).

За допомогою цього сервісу можна сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності тощо.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою cabinet.tax.gov.ua або через веб-портал ДПС (tax.gov.ua).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: