16:28, 18 Жовтня 2021

Білорусь цьогоріч засекретила майже 15 % експорту в Росію

Засекречений експорт Білорусі в Росію за сім місяців поточного року оцінюється приблизно в 1,29 млрд доларів, що становить 14,8 % від загального постачання.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє РБК на основі аналізу повідомлень Білстату.

«Майже 15 % товарного експорту Білорусії в Росію за сім місяців цього року на суму $1,3 млрд виявилося приховано в білоруській статистиці – Білстат став засекречувати поставки не тільки бензину і добрив, а й тракторів», – йдеться у повідомленні

З бази даних Білстату випливає, що в період з січня по серпень 2021 року закрита статистика по експорту в усі країни товарів загалом на 8,2 млрд доларів. За весь 2020 рік сума закритого експорту становила 1,6 млрд доларів. З 2021 року на тлі економічних санкцій щодо Мінська з боку Євросоюзу і США істотно розширилася частка закритих категорій експорту. Раніше до них належали поставки тютюну, хімічних радіоактивних елементів, дорогоцінних металів, літальних апаратів та їх частин, зброї і боєприпасів. Тепер до них додалися нафта і нафтопродукти, мінеральні добрива, а також трактори і вантажівки.

Сукупний експорт товарів з Білорусі в Росію в січні-липні 2021 року, згідно з даними Білстату, становив 8,71 млрд доларів, а сума поставок по відкритих групах товарної номенклатури – 7,42 млрд. Таким чином, засекречений експорт в Росію оцінюється приблизно в 1,29 млрд, або 14,8% від загального постачання. У 2020 році приховані поставки з однієї країни в іншу становили лише 152 млн (1,2 % всього білоруського експорту в Росію).

Відзначається, що засекречування зовнішньоторговельних даних однією країною не завжди є ефективним, враховуючи доступність “дзеркальної” статистики. Федеральна митна служба (ФМС) Росії відносить до так званого секретного коду імпорт з Білорусі лише на 3,7 млн ​​(за січень – липень), а всі інші позиції тримає відкритими. Зокрема, за її даними, імпорт вантажівок становив 446 млн доларів, тракторів – 207 млн, мінерального палива – 67 млн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: