08:15, 21 Серпня 2021

Байден дозволив вводити санкції проти всіх учасників «Nord Stream 2»

Державний департамент США запровадив санкції проти ще двох росіян та одного судна РФ, пов’язаних з будівництвом газопроводу “Північний потік-2”.

Як передає “Укрінформ”, про це повідомляється на сайті Держдепу.

У заяві Держдепу наголошується, що відомство направило до Конгресу звіт, в якому зазначені одне російське судно та два росіянина, що беруть участь у будівництві “Північного потоку-2”.

Разом з сьогоднішніми заходами Адміністрація президента США вже запровадила санкції проти 7 осіб та визначила 16 їхніх суден як заблоковану власність, у зв’язку з їх участю у будівництві “Північного потоку-2”.

Окрім того, Президент США Джо Байден сьогодні підписав Виконавчий наказ, який дозволяє уряду США запроваджувати санкції проти усіх учасників проєкту “Північний потік-2”.

Як відомо, «Північний потік-2» – російський газопровід, який будується в обхід України. Його прокладають дном Балтійського моря з РФ до Німеччини. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ «Газпром».

Будівництво газопроводу «Північний потік-2» планується завершити 23 серпня.

Нещодавно Німеччина та США досягли угоди, згідно з якою Америка не чинитиме опору добудові газогону, а Німеччина зобов’язується вжити санкції у разі агресії РФ проти України, а також допомогти Україні в енергетичній трансформації.

Україна виступає проти будівництва та запуску російського газопроводу «Північний потік-2». Запуск газопроводу загрожуватиме майбутньому транзиту російського газу територією Україну, а також складатиме ризик для енергетичної безпеки країн Європи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: