18:53, 23 Лютого 2021

«Бачиш, як зебри «посилають гінців» до левів»: чому варто побувати на сафарі у Кенії. ВІДЕОВІДГУК

Кенія – це країна не для пасивного відпочинку. Кенія – це для емоцій. Саме так можна коротко описати цю далеку африканську країну, вважають Тетяна Давидюк та Сергій Філіпчук, керівники «Мережі туристичних агенцій Імперія-Тур», офіси якої на цей момент є в Луцьку та Ковелі. Подружжя настільки любить подорожувати, що нещодавно започаткували україномовний ютуб-канал, який назвали з оригінально і з гумором: «Пара рижих турагентів».

Нещодавно вони відвідали Кенію та оцінили наскільки там комфортний клімат та готелі, чи смачне харчування та які ціни. А ще, чи безпечно у Кенії, які враження залишаються після сафарі та чи варто їхати у Кенію лише заради Індійського океану.

Комфортний клімат

У Кенії дуже комфортний клімат. Помірна температура не коливається кардинально вдень і вночі. Вітерець та морський бриз допомагає справлятися із спекою.

Привітні люди

Тут всі вітаються «Джамбо», люди привітні, і не тільки до туристів, а й у загальному – дуже дружелюбні та неагресивні.

Готелі адаптовані для європейців

До COVID-19 основними туристами на території Кенії були поляки, німці, італійці. За рахунок цього готелі адаптовані для європейського і американського туриста, з усіма зручностями, комфортом і рівнем обслуговування. Але оскільки європейці надають перевагу відпочивати саме в басейні, а не на пляжі біля моря, то і інфраструктура, звісно, поки що заточена саме на такий формат відпочинку.

Натуральне харчування

Все дуже смачне і натуральне. Без такого різноманіття, як туристи звикли бачити в деяких інших країнах на шведському столі, але все дуже смачно. Особливо соки – вони всі свіжовичавлені, натуральні, які, просто, п’єш і не можеш напитися. А такого поняття, як пакетовані соки, взагалі немає. Алкоголь місцевий теж доволі непоганий –  пиво та вино дуже хороші.

Ціни нижчі, ніж були до карантину

Зараз ціни нижчі, ніж до карантину приблизно на 30-40 % саме по тій причині, що туристи з Європи поки що практично не їдуть. Так, вони не такі низькі, як очікуєш від бідної африканської країни. Але щоб забезпечити достатній рівень комфорту, мабуть, у них дуже великий рівень витрат, зважаючи на дефіцит електроенергії і дуже високі податки на імпортні товари.

Відсутність мовного бар’єру

Оскільки другою державною мовою в Кенії є англійська мова, то на всій території, якщо Ви хоч трохи знаєте англійську мову, проблем порозумітися не буде ніяких. І це дуже спрощує комунікацію, хто був в Китаї, той зрозуміє. Звісно, наших туристів зустрічають російськомовні та навіть україномовні представники, але той факт, що ти можеш англійською мовою порозумітися з будь-ким, хто трапляється тобі на шляху, – це реально прикольно.

Унікальна фауна

Кенія – це одна з небагатьох африканських країн, яка може запропонувати, як відпочинок на пляжі, так і надзвичайно цікаве сафарі, тому що фауна – це одне з найбільших багатств Кенії. 39 % ссавців і 36 % птахів, які проживають на території Кенії, більше не зустрічаються ніде на планеті Земля.

Сафарі, яке залишає враження на все життя

Заради нього варто їхати в Кенію. Сафарі в Кенії доступніше і дешевше, ніж в Танзанії.

Якщо Ви були в різних дуже класних зоопарках і думаєте, що бачили вже всіх тварин, яких ви зустрінете на сафарі, то на вас очікують зовсім не ті емоції. Так, зоопарк це теж класно, ти точно знаєш, яких тварин ти зустрінеш, можеш пофоткатися біля слона, можеш погодувати жирафу тощо.

Але тут і полягає вся суть у тому, що у зоопарку тварини в неволі не показують своєї справжньої поведінки, ти знаєш, кого ти побачиш, і це забирає в тебе інтригу, забирає дійсно щирі емоції, які ти можеш отримати в дикій природі.

А під час сафарі ти ніби знаєш, яких тварин ти можеш зустріти в цьому національному парку, куди тебе привезли, але гарантії тобі ніхто не дає. Ти їдеш, дивишся в різні боки, нікого не бачиш, і тут… Оппа… Стадо зебр або жираф виходить з-за дерева… Величезні жирафи, які здавалося би можна було побачити здалеку, за деревами ховаються без проблем. І от саме тому Кенія – це не для пасивного пляжного відпочинку, Кенія – це для емоцій, Кенія – це для вражень. І сафарі забезпечує от саме максимальний спектр оцих емоцій та вражень.

Сафарі – це такі дитячі емоції, ти страшенно радий бачити ту зебру з жирафом. Ти взагалі в шоці, коли бачиш спокійно сплячих левів, в ще більшому шоці, коли бачиш, як леви гуляють біля водопою, а зебрам хочеться пити, і вони відправляють «гінців», щоб проаналізувати, чи будуть леви нападати, чи ні. І коли ти спостерігаєш за такою справжньою поведінкою диких тварин, це нереально круто, ці відчуття не можна передати словами, відео в ютубі, це треба, просто, їхати, відчувати і насолоджуватися життям.

«Оскільки ми були в робочій поїздці, і ми не могли собі дозволити поїхати на більш віддалені від нас національні парки і там, де ще більша концентрація тварин на один квадратний кілометр. Ми були у Східному Цаво та Західному Цаво і наші враження ну просто чудові, а якщо поїхати в такі парки, як Масаї-Мара, Накуру чи Амбоселі, то спектр емоцій буде ще більший», – каже Сергій Філіпчук.

Про безпеку туристів дбають

Ще однією особливістю Кенії є безпека, тому що в туристичних районах туристам, практично, немає за що хвилюватися. В особистих розмовах люди, які там проживають, сказали, що оскільки це їхній бізнес, то хай тільки спробує хтось пограбувати туриста, то місцеві його просто порвуть.

Якщо Ви були в Єгипті або Тунісі, то чисто формально Ви були в Африці, на африканському континенті, але справжньої Африки Ви не бачили, то Кенія є прекрасним варіантом, щоб побачити дійсно справжню Африку.

Індійський океан може розчарувати, якщо чекаєте ідеального пляжу

Насолодитися у повній мірі присутністю океаном та його чистотою не зможете, тому що є припливи та відпливи. Під час припливу, коли є висока вода, то хвилі піднімають пісок і водорості та викидають їх на пляж. А під час відпливу, коли вода починає поступово відходити, пляжі біля кожного готелю починають прибирати. А поки цей пляж прибрали, вода вже пішла і залишаються тільки калюжки по яких можна, просто, прогулятися.

Така особливість не є мінусом саме Кенії, тому що дуже багато країн, які омиваються саме океаном, мають аналогічний недолік узбережжя. Наскільки це критично, кожен має відповідати на це питання для себе сам. Якщо ви поїдете в Кенію суто заради пляжного відпочинку, то вас чекає розчарування. Якщо ж ви поїдете у Кенію за враженнями, то вас очікують надзвичайно класні емоції, які Ви будете згадувати до кінця свого життя. Якщо для вас ідеальне море, ідеальний пляж – це основа вашого відпочинку, то їдьте на Мальдіви чи в Домінікану, якщо ж Ви хочете чогось нового, відкрити для себе нову культуру, нову країну, дику природу – тоді ласкаво просимо до Кенії!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: