22:59, 31 Липня 2021

Автентично, символічно, масштабно: яким був «Торчинський ярмарок»

31 липня усі шляхи, не лише з 25 сіл Торчинської громади, а й сусідніх громад, вели на «Торчинський ярмарок».

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Сотні місцевого люду і гостей стали не просто глядачами, а учасниками театралізованого фестивалю. Стараннями організаторів селище ніби перенеслося у 16 століття. Уздовж вулиць ярмаркували ремісники, гільдія корчмарів закликала на частування, веселили народ лірники і лицедії, аматорські і професійні фольклорні колективи, у кожному куточку творилося різноманітне й цікаве для малих і дорослих костюмоване дійство.

На одній з площ місцевий війт прийняв від біскупа римського обряду грамоту про набуття Торчином магдебурзького права. Це, власне, і було право на самоврядування, яке дозволяло розвивати торгівлю, ярмаркувати, засновувати суди, купецькі об’єднання, ремісничі цехи. Саме цій події і приурочили фестиваль, проводячи паралель із сучасною децентралізацією, яка дає громадам можливості на самостійність управління і розвиток.

Звертаючись до мешканців Торчинської громади і гостей голова обласної ради Григорій Недопад підкреслив цей символізм. Він зазначив, що подібні фестивалі, не стільки видовищна розвага, як спосіб відродити історичну ідентичність, усвідомити, якого ми роду-племені. Для громади – це шанс згуртуватися, самоствердитися і мотивуватися.

«Якби кожна громада піклувалася про відродження національних традицій, впевнений, сьогодні на Сході не було би війни. Я закликаю лідерів волинських громад, депутатів районної і обласної ради переймати цей досвід і зробити фестивалі візитівкою нашої Волині. Дякую організаторам за велику працю, кожному мешканцю громади бажаю здоров’я і достатку», – звернувся голова обласної ради до присутніх.

Григорій Недопад також вручив почесну відзнаку «Мати-героїня» мешканці с. Воютин Наталі Чайці, яка виховує п’ятьох дітей.

Торчинський селищний голова Юрій Кревський зазначив, що підготовка до проведення театралізованого фестивалю тривала понад пів року. «Це поєднання культури, мистецтва, історії і, навіть, трохи економіки. Це те, чим славні Торчин і Волинь», – зазначив він і пообіцяв зробити «Торчинський ярмарок» щорічною традицією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: