18:17, 07 Березня 2020

Австрійська компанія заявляє, що винайшла найшвидший у світі тест на коронавірус

Австрійська компанія “Procomcure” стверджує, що розробила найшвидший у світі тест на коронавірус Covid-19, який дає результат всього за пів години.

Про це йдеться у доступному лише за передплатою матеріалі газети “Die Presse”, — повідомляє власний кореспондент “Укрінформу” в Австрії.

“PhoenixDx Covid-19” — назва діагностичного тесту (Detection Kit), який був щойно випущений на ринок зальцбурзькою біотехнологічною компанією “Procomcure” і за допомогою якого протягом пів години вже точно відомо, чи йдеться про зараження коронавірусом”, — йдеться у матеріалі.

Тест розробленим таким чином, що його можна провести в будь-якій звичайній діагностичній лабораторії, використовуючи метод ПЛР (PCR). Проте, якщо якийсь інститут, лікарня чи лабораторія в Австрії не мають відповідного технічного обладнання (вартість якого становить від 30 тис. до 50 тис. євро), то підприємство “Procomcure” обіцяє надати його безкоштовно у тимчасове користування.

Для обстеження береться мазок з порожнини горла, який потім перевіряється у три етапи: перший – на предмет того, чи взагалі йдеться про коронавірус, другий – чи йдеться про новий тип коронавірусу, вперше зафіксований у китайському місті Ухань, третій – можливо, йдеться про інший коронавірус, наприклад Sars. Як зазначає “Die Presse”, багато тестів, які зараз широко використовуються у світі, мають лише перший або другий етап з цих трьох кроків.

У “Procomcure” заявляють, що їхній швидкий тест відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Наразі відбувається постачання “PhoenixDx Covid-19” до лікарень та шпиталів Австрії. Найближчими днями також має бути укладена угода про передачу технології, щоб цей швидкий тест міг також виготовлятися та застосовуватися за кордоном, — зазначається у публікації.

Як повідомлялося, спалах нового коронавірусу (2019 nCoV) був зафіксований наприкінці грудня 2019 року в китайському місті Ухань. Всесвітня організація охорони здоров’я визнала його надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу, схарактеризувавши як епідемію з численними осередками.

За межами КНР випадки зараження були виявлені в 58 країнах. На сьогодні у світі зареєстрували 102 186 випадків коронавірусу, загинула 3 491 особа, одужали 57 389 осіб. В Україні підтвердили один випадок коронавірусу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: