20:45, 01 Грудня 2020

Арахамія заявив, що понад мільйон чиновників можуть уникнути декларування

Лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія вважає, що неповернення відповідальності за недостовірні відомості в декларації до кінця року звільнить від необхідності подавати електронні декларації понад мільйон осіб.

Як передає кореспондент «Укрінформу», про це він заявив у коментарі журналістам після завершенню засідання парламенту у вівторок, 1 грудня.

За словами депутата, є ризик, що відповідний законопроект не ухвалять взагалі.

«У нас є проблема. Більшість фракцій включно зі «Слугою народу» підтримують жорстке покарання (за неправдиві дані в декларації – ред.), але є колеги в інших фракціях, які не підтримують… Нам конче потрібно ухвалити закон до Нового року, але якщо ми зайдемо у процес: перше, друге читання, поправки, то ми його не ухвалимо взагалі… Якщо ми не ухвалимо його взагалі, то понад мільйон людей можуть не декларуватися… Це буде зрада національного масштабу», – переконаний Арахамія.

Він додав, що сьогодні відбудеться фінальне засідання робочої групи щодо розв’язання питання електронного декларування.

Народні депутати мають намір підготувати законопроект щодо відновлення покарання за недостовірне декларування на базі відповідних проектів законів робочої групи ВР та президентського законопроекту.

Спікер парламенту Дмитро Разумков 30 листопада висловив сподівання, що у разі досягнення консенсусу вже цього тижня парламентарії за спрощеною процедурою зможуть «розглянути це питання в стінах Верховної Ради та швидко вийти на результат».

27 жовтня Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає покарання за недостовірне декларування. Зокрема, КСУ визнав неконституційними повноваження НАЗК з перевірки декларацій чиновників, моніторингу способу життя суб’єктів декларування, встановлення своєчасності подання декларацій, а також положення про відкритий доступ до декларацій в Єдиному державному реєстрі.

29 жовтня Президент скликав термінове закрите засідання РНБО для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози і виклики національній безпеці і обороні. На засіданні ухвалене рішення відновити публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій і забезпечити проведення спеціальних перевірок НАЗК.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: