20:50, 21 Жовтня 2020

Антикорупційна програма по-волинськи: 26 балів із 136 можливих

Коаліція антикорупційних громадських організацій напередодні місцевих виборів перевірила антикорупційні програми 22 обласних рад. В Україні такий моніторинг проводиться громадськістю вперше.

Про це повідомили у ГО “Антикорупційний штаб”

Так, антикорупційна програма Волинської обласної ради отримала результат в 26 балів з максимальних 136. Найвищий бал у Львівської обласної ради — 55 балів, друге ж місце посіла Київська міська рада з результатом у 46 балів.

Серед критеріїв оцінки програм — відповідність програми вимогам антикорупційного законодавства, відкритість процедури прийняття програми, конкретність поставлених цілей та інше.

Найбільша ж кількість балів присвоювалась за якісну деталізацію програми: коректне визначення корупційних ризиків, покрокове планування антикорупційних заходів та чітке визначення строків, до яких вони мають бути виконані.

Для перевірки активісти користувалися спеціальною методологією з рекомендаціями Національного агентства з питань запобігання корупції.

За результатами громадського моніторингу антикорупційні програми обласних рад виявилися неефективними для запобігання корупції.

«Такі низькі бали демонструють, що підхід до розробки антикорупційної програми є формальним, так само як і боротьба з корупцією у регіонах. Якщо обласна рада готова запроваджувати дієві заходи для запобігання корупції — ми як представники громадськості готові допомогти», — розповідає представниця Антикорупційного штабу Ольга Іванова.

Примітка: Коаліція антикорупційних громадських організацій – це спільнота регіональних активістів з усієї України, створена Антикорупційним штабом. Мета коаліції — адвокатування антикорупційних вимог політичним партіям напередодні місцевих виборів.

Ініціатива впроваджується в рамках проєкту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: