08:43, 12 Серпня 2021

Аномальна спека у Європі побила рекорд, що тримався 44 роки

На Італійському острові Сицилія температура повітря сягнула +48,8°C – це найвище значення, зафіксоване у Європі за весь час досліджень.

Як передає «Укрінформ», про це у «Фейсбуці» повідомляє Харківський регіональний центр з гідрометеорології.

“Сьогодні вдень, 11 серпня, під впливом аномальної хвилі тепла африканського походження (“теплового купола”), на о. Сицилія (Італія) максимальна температура повітря досягла значення +48,8°C за даними автоматичної метеостанції у місті Сіракуза. Інформація була підтверджена офіційно місцевим агрометеорологічним центром (Servizio Informativo Agrometeorologico Siciliano)”, – ідеться у повідомленні.

Як зазначають синоптики, це значення є новим рекордом не лише для Італії, а й для всієї Європи за весь час інструментальних спостережень.

Попередній рекорд максимальної температури повітря становив +48,0°C – він був зафіксований у столиці Греції Афінах 10 липня 1977 року.

Метеорологи прогнозують у деяких регіонах на півдні Італії впродовж наступних днів температуру повітря +48°C. Очікується, що цей тиждень стане найспекотнішим в Італії в цьому році через антициклон “Люцифер” із Сахари.

На цьому тлі департамент цивільного захисту Італії попередив громадян про ризик лісових пожеж.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: