23:08, 22 Травня 2019

Американський штат дозволив використовувати тіла померлих на добриво

Штат Вашингтон став першим американським штатом, який узаконив компостування людських останків.

Про це повідомляє «ВВС Україна».

Спеціальна технологія прискорить процес розкладання і перетворить тіло померлого в багатий на поживні речовини ґрунт. Його можуть повернути родичам померлого, які матимуть змогу використати його, щоб посадити квіти, овочі або фрукти.

Компостування розглядають, як альтернативу кремації і традиційному похованню. Прихильники закону вважають, що його схвалення є необхідним з огляду на дефіцит територій для облаштування кладовищ.

Губернатор штату Вашингтон Джей Інслі підписав закон 21 травня.

Катріна Спейд, яка лобіювала схвалення цього закону, вже заснувала компанію, яка надаватиме послуги з компостування. За словами пані Спейд, тіло померлої людини поміщатимуть у контейнер, заповнений люцерною, подрібненою деревиною і соломою. Після цього контейнер закриватимуть, і протягом місяця тіло перебуватиме у процесі природного розкладання.

Процес компостування є набагато більш екологічним, аніж кремація, в процесі якої виділяється вуглекислий газ. Екологічні альтернативи традиційному похованню останнім часом набирають все більшу популярність.

Компостування людських останків вже легалізували у Швеції, а Британія узаконила так звані природні поховання, коли тіло людини ховали або в труні, що швидко розкладається, або взагалі без неї.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: