20:06, 14 Квітня 2019

Акціонери «Facebook» вимагають звільнення Цукерберга з поста голови правління

Про це повідомляє “Громадське”.

Автори ініціативи включили його в план обговорення на річних зборах, які мають відбутись 30 травня.

Акціонери вказують, що з липня 2018 року оцінна вартість “Facebook” обрушилася на 40 % через рішення керівництва і правління, які не змогли захистити вартість акцій.

Автори вимоги підкреслюють, що в компанії зберігається дискримінація деяких акціонерів: ряду власників акцій надається більше прав голосу.

Наголошується, що це у першу чергу стосується Марка Цукерберга — при тому, що йому належить лише 13 % акцій компанії, в правлінні за ним закріплена частка в 51 % всіх голосів.

Це дає Цукербергу можливість фактично одноосібно контролювати політику компанії.

«Без рівних прав голосу акціонери не можуть залучити керівництво до відповідальності», — підкреслюють автори заяви.

Вони нагадали про звинувачення, які привели до падіння вартості компанії, в їх числі — поширення на базі “Facebook” неправдивої інформації та втручання у вибори.

«Фейкові новини, втручання у вибори і загроза нашій демократії — акціонерам потрібно щось більше, ніж просто заперечення, спроби ухилитися і відстрочки з відповіддю», — йдеться у заяві.

Ще одна заява прямо вимагає призначити головою ради директорів компанії незалежного директора замість Марка Цукерберга. Ця пропозиція має на увазі поділ посад гендиректора і голови правління. Автори апелюють до досвіду “Google”, “Microsoft”, “Apple”, “Oracle” та “Twitter”, де такий поділ вводили.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: