23:36, 17 Березня 2019

Аграріям Волині планують відновити сільськогосподарську дорадчу службу

15 березня в департаменті агропромислового розвитку провели робочу зустріч з питань дорадчої діяльності, де обговорили можливості відродження сільськогосподарської дорадчої служби.

Про це йдеться на сайті Департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації.

Волинь – аграрний край, де гармонійно поєднуються любов до землі та працелюбність сільських жителів, різні форми господарювання, новітня потужна техніка та сучасні технології агровиробництва. Такий підхід дає рекордні результати та прославляє місцевих аграріїв.

Незважаючи на великий досвід в аграрній справі, фермери досить часто потребують фахової допомоги чи консультацій щодо ведення бухобліку, фінансової звітності, укладання договорів оренди землі та інших правових документів.

В таких випадках фермери звертаються за допомогою до різних організацій чи компетентних осіб, як от: обласне відділення Федераці аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України (керівник – Ірина Садовська), Волинська сільськогосподарська дорадча служба (керівник – Наталія Козак) та інші. Наразі дорадники та експерти-дорадники співпрацюють із фермерами на волонтерських засадах.

Для прикладу, присутня на зустрічі голова Ківерцівської районної профспілкової організації працівників АПК Марія Каліш інформувала, що організація співпрацює із агровиробниками різних форм власності. Окрім бухгалтерських та правових документів, аграрії потребують допомогу при створенні чи ліквідації підприємства або супровід при збуті продукції. «Наша організація постійно обслуговує 5 фермерів та надає консультаційний супровід усім агровиробникам, які до нас звертаються. Найбільшою проблемою залишається брак кваліфікованих спеціалістів», — поділилася Марія Каліш.

Заступник директора департаменту АПР Людмила Петриканин повідомила, що в області є понад 20 спеціалістів-дорадників, які спеціалізуються в аграрній сфері. Щоб отримати сертифікат дорадника або експерта-дорадника, необхідно пройти двохтижневе навчання.

«Наявність сертифікованих дорадників дозволить зареєструвати дорадчу службу в області», — наголосила Людмила Петриканин.

«Державна підтримака галузі АПК передбачає часткову компенсацію витрат сільськогосподарським дорадчим службам, пов’язаних з наданням дорадчих послуг (у розмірі 90% вартості, але не більше ніж 10 000 грн). Минулого року допомогою скористалися лише у Вінницькій, Полтавській та Чернігівській областях, що свідчить про недостатній розвиток дорадчих служб в країні. Ми беремо дане питання у роботу. Необхідно напрацювати механізм надання послуг та використання державної підтримки», — резюмував директор департаменту АПР Юрій Горбенко.

В рамках проведеного заходу досягнули домовленості про формування механізму та алгоритму дій.

Фермерські господарства, які бажають отримувати вищезгадані послуги, звертайтеся до департаменту агропромислового розвитку на e-mail: osg@agro.voladm.gov.ua з визначенням потреби у послузі: агрономія; ветеринарія; зоотехнія; бухгалтерський облік; маркетинг; юридичні консультації; розвиток сільського зеленого туризму.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: