15:34, 08 Травня 2018

Афганський генерал обіцяє допомогти повернути додому полоненого волинянина

Сьогодні, 8 травня, на Волинь з дипломатичною місією прибув генерал Дашти Ісмаель – військовий радник комітету оброни сенату Ісламської республіки Афганістан.

Про це повідомляють на сайті облради.

Спільно з Волинською обласною організацією Української спілки ветеранів Афганістану, яку очолює депутат облради Григорій Павлович, генерал Дашти Ісмаель вивчає питання про повернення в Україну полоненого Ігоря Білокурова з Любешівщини.

На початку квітня Волинь та й усю Україну облетіла сенсаційна історія про бранця, знайденого в Афганістані, який, швидше за все, є колишнім солдатом Радянського Союзу, якого вважали зниклим безвісти. Чоловік може бути Ігорем Білокуровим із села Велика Глуша Любешівського району. В нього є мама та брат зі сім’єю. Зараз він живе у провінції Балх. Знайшла чоловіка експедиція, яка займається пошуком водоносних пластів в Афганістані.

Аби повернути чоловіка в Україну, потрібно вирішити цілу низку процедурних питань. Ситуація ускладнена тим, що Посольства України в Афганістані нема. Крім того, навіть, якщо й буде точне підтвердження, що це – є Ігор Білокуров з Любешівщини, на офіційному рівні важко застосувати практики повернення з полону, які існують в міжнародному праві. Ігор Білокуров був громадянином Радянського союзу – країни, якої вже немає. Українського громадянства в нього немає.

Афганський генерал сьогодні мав зустріч з заступником голови обласної ради Романом Карпюком, радником голови Вячеславом Рубльовим та депутатами облради Григорієм Павловичем, Юрієм Ройком та Михайлом Імберовським.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: