19:00, 08 Жовтня 2018

«Аеровокзал на двох»: новозбудований Луцький аеропорт критикували вже у 1987 році. ВІДЕО

Масштабну новобудову – Луцький аеропорт, що виявився насправді майже нікому не потрібним, гостро критикували у кіножурналі 1987 року випуску.

Кадри кінохроніки, присвячені Луцькому аеропорту, можна побачити в одній з серій хронікально-документального серіалу «Хроніка надій та ілюзій. Культ Ура!» виробництва студії «Телекон».

«Коли б Микола Васильович Гоголь дожив до наших днів, він би певно написав: «Рідкий птах залітає до нового Луцького аеропорту». І мав би рацію. Розраховані ці новозбудовані повітряні ворота на обслуговування 400 пасажирів за годину. Фактично прилітають-вилітають сюди і звідси од сили душ з 50. Зважте, не за годину, а за добу. За годину ж, як показують нескладні підрахунки, виходить в середньому по два пасажири. Воістину, аеровокзал на двох», – йдеться у кіносюжеті.

Демонструють відвідини аеропорту «представницькою делегацією» – вихованцями дитсадків, на будівництво яких, як зауважує диктор, грошей хронічно не вистачає.

«Отже, високі гості «запропонували взяти ці аерохороми в оренду» і влаштувати там містечко для ігор і розваг. «По-державному мудро розсудили у Луцьку: треба, щоб було своє, щоб було і квит, щоб знали наших!», – іронізують автори кінохроніки.

Зауважимо, Луцький аеропорт у селі Крупа, що за 12 кілометрів від обласного центру, почав працювати у 1984 році. З міста до аеропорту курсував зафіксований у кадрах кінохроніки автобус № 160 «Залізничний вокзал – аеропорт». Вартість будівництва аеропорту з операційною залою, касовими відділами, поштовим відділом, кімнатою відпочинку, кафе, переговорним пунктом, вантажним відділом, медпунктом, рестораном та оглядовою терасою обійшлася у 10 мільйонів карбованців. Луцьк мав повітряне сполучення з Москвою, Києвом, Харковом, Одесою, Донецьком, Сімферополем та низкою інших міст.

Втім, відсутність значного попиту та фінансові проблеми у 1990-их роках призвели зрештою до закриття повітряних воріт Волині у 1997 році. Попри неодноразові наміри, реанімувати аеровокзал так і не вдалося, а нині його будівлі перетворилися на руїн, у занедбаному стані перебуває злітна смуга.

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту:  volynonline.news@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: