21:17, 07 листопада 2023

Адміністрація США закликає Конгрес виділити 11,8 мільярда доларів допомоги Україні

Ключові керівники адміністрації США звернулися до законодавців із закликом забезпечити виділення Україні 11,8 мільярда доларів США прямої бюджетної підтримки в рамках президентського запиту, який перебуває на розгляді в Конгресі.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Міністерства фінансів США, оприлюдненому у вівторок, передає «Укрінформ».

«Міністр фінансів Джанет Єллен, міністр оборони Ллойд Остін, держсекретар Ентоні Блінкен і адміністратор USAID Саманта Пауер надіслали листа до Конгресу із закликом схвалити запит адміністрації Байдена щодо надання 11,8 мільярда доларів прямої бюджетної підтримки Україні в рамках додаткового пакету президента щодо задоволення потреб національної безпеки», – зауважується в повідомленні.

При цьому нагадується, що пакет, ініційований президентом Байденом, передбачає військову, економічну й гуманітарну допомогу, «спрямовану на збереження інтересів національної безпеки США під час глобальних викликів».

У листі до Конгресу підкреслюють, що пряма бюджетна підтримка України «нерозривно пов’язана з її успіхом на полі бою». Це дозволяє Україні підтримувати врядування та економіку й зосередити свої ресурси на обороні.

«Це фінансування забезпечується безпрецедентним рівнем надійного контролю та прозорості, а також значною бюджетною підтримкою з боку Євросоюзу, інших партнерів G7 та Міжнародного валютного фонду (МВФ)», – підкреслюють у документі.

Президент США Джо Байден минулого місяця передав Конгресу запит загальною вартістю 106 мільярдів доларів, який включає, в тому числі, допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню, заходи щодо посилення кордону США та інші асигнування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: