10:13, 20 Червня 2026

Охорона психічного здоров’я: представники Волині взяли участь у засіданні Міжвідомчої координаційної ради

Представники Волинської області долучилися до розширеного засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОВА.

Волинь на заході представляли заступниця директора департаменту соціального захисту населення Волинської ОВА Олена Маркусик, начальник управління охорони здоров’я Волинської ОВА Юрій Легкодух та регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», радниця голови Волинської ОВА з питань ментального здоров’я Ірина Абрамова.

Під час засідання учасники обговорили стан впровадження Закону України «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні» та ухвалення підзаконних актів, результати й виклики пріоритетних проєктів міністерств у медичній, соціальній, освітній та безпековій сферах, розвиток мережі послуг на національному та локальному рівнях, а також планування заходів у сфері ментального здоров’я до 2030 року.

«У межах програми «Ти як?» 10 міністерств реалізують пріоритетні проєкти, які мають складати єдиний маршрут підтримки людини. Цього року Координаційний центр спільно з відомствами перезавантажує цю роботу. Ключовий фокус – посилення й підтримка фахівців державного сектору», – наголосила керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ Оксана Збітнєва.

Окрему увагу під час засідання приділили аналізу довготривалого впливу війни на ментальне та фізичне здоров’я українців, розвитку мережі Центрів життєстійкості, масштабуванню регіональної координації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» та підтримці жінок, чиї близькі проходять військову службу.

«Сьогодні тема ментального здоров’я напряму пов’язана зі стійкістю країни. Війна означає для мільйонів українців життя в умовах тривалого стресу. Це впливає не лише на психоемоційний стан людей, а й на фізичне здоров’я», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: