21:25, 23 Жовтня 2018

85 % населення Любешівського району вже обрало свого лікаря

Любешівський район – лідер у Волинській області за підписанням декларацій із сімейними лікарями. Зокрема, у районі 30679 громадян або 85 % населення вже обрало свого лікаря. Тож 1 млн 678 тис. 101 грн на надання медичних послуг отримав Любешівський центр первинної медико-санітарної від Національної служби здоров’я України у жовтні.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Нагадаємо, що з 1 липня 2018 року на повну запрацювала медична реформа. Медичні заклади, які уклали договори з Національною службою здоров’я України, розпочали працювати за новими правилами. Зокрема, система фінансування змінилась на так званий принцип «гроші йдуть за пацієнтом».

Для прикладу, кожен із цих закладів отримує фінансування відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями (зелений список), та додатково — за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладів, але ще не обрали лікарів (червоний список). Для багатьох закладів це значно більше коштів, ніж вони отримували щомісяця до впровадження змін у системі охорони здоров’я.

І Любешівський ЦПМСД є яскравим прикладом успіху медичної реформи. Адже за кожного пацієнта, який підписав декларацію з сімейним лікарем, держава виділяє 370 грн із застосуванням вікових коефіцієнтів, та по 240 грн за пацієнтів, які ще не підписали декларацію про вибір лікаря.

Однак, така перехідна система фінансування працюватиме до кінця 2018-го року. А вже початку 2019 року медичної субвенції не буде, а фінансування Національна служба здоров’я України здійснюватиме відповідно до кількості підписаних декларацій.

Відтак, важливо, щоби усі жителі того чи іншого району обрали свого лікаря, позаяк фінансування так званого «червоного» списку пацієнтів здійснюватимуть за кошти місцевого бюджету.

Слід додати, що для стабільного функціонування усіх медзакладів області кількість населення, що підпише декларації повинна бути максимальною, адже від цього залежатиме якість медичних послуг.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: