13:10, 27 Лютого 2021
50 читців з України, Польщі, Італії та Франції онлайн декламували «Лісову пісню»
26 лютого відбулася презентація Міжнародного онлайн марафону народного читання «Piosenka Lesna. Лісова пісня. Waldlied.Forest Song». Це продовження творчої співпраці в рамках онлайн марафону міжнародних посиденьок “Бабусине Різдво”. Платформу створили у величне Різдвяне свято за підтримки Луцької міської ради, Консульства Республіки Польща у Луцьку та благодійної організації «Творчість заради життя».
Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.
26 лютого ж другий етап проекту – онлайн марафон народних читань драми-феєрії “Лісова пісня” з нагоди Дня народження культової діячки, фольклористки, письменниці, нашої знаної землячки Лесі Українки.
Умови участі міжнародного онлайн-марафону були нескладними. Необхідно було записати відеочитки «Лісової пісні» у довільній формі та надіслати на електронну адресу марафону. Для кожного зареєстрованого учасника надіслали текст для прочитання.
Однією із особливостей марарфону стала його інклюзивність. Учасники з особливою долею з радістю долучилися до декламації поезії, надихнувшись творчістю та життєвим досвідом Лесі Українки, її незламністю та бойовим духом, життям усупереч складним обставинам.
Упродовж місяця на платформі відбувалися читання драми-феєрії різними мовами: українською, польською, російською та англійською.
На адресу платформи надійшло близько 50 відеочитань. «Лісову пісню» читали зовсім юні та дорослі читці з України, Польщі, Італії та Франції.
Участь у заході взяли заступник міського голови Ірина Чебелюк, начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан, президент благодійної організації «Творчість заради життя» Наталія Журавльова, викладач Театрально-мовної школи «Закохані в театр» при Волинському обласному товаристві польського мистецтва «Барви Рубежів» Малгожата Болотін.
Ірина Чебелюк, вітаючи учасників та гостей онлайн марафону, зазначила: “Тішить, що ми маємо можливість онлайн поділитися своїм досвідом, ідеями. Ключовою в цій ситуації є творчість Лесі Українки, адже зараз вся Україна, Волинь та місто Луцьк святкує 150-річчя від дня народження видатної поетеси. Твори Лесі Українки це неймовірні шедеври, якими можна захоплюватися та читати різними мовами.
Ми з вами несемо в світ пізнання Лесі різними мовами. Дякуємо усім, та обіцяємо: далі буде!”.
Марафон не завершується. Наступним етапом є «Великодні історії – онлайн». Для того, щоб долучитися – потрібно зареєструватися в проекті, підписатися на сторінку онлайн-марафону, підготувати «Великодню історію», записати відеоролик, та надіслати його на електронну адресу організаторам.
Проект має за мету об’єднати якомога більше творчих людей, колективів, які зберігають традиції християнства та поєднують їх з культурами і традиціями країн учасників проекту.
Залишити відповідь