10:13, 13 листопада 2021

46 % водіїв Луцька не знають про свої штрафи чи не поспішають їх сплачувати: які наслідки

Сервіс «Штрафи UA» розробив нову функцію для водіїв, яка допомагає оперативно відстежувати порушення, зафіксовані камерами. Невдовзі водії зможуть бачити у своєму застосунку мапу міста з розташуванням камер та статистикою зафіксованих ними порушень – особистою та загальною. За місяць роботи камер у місті зафіксували понад дві тисячі порушень швидкісного режиму на суму близько одного мільйона гривень. Сервіс вже працює у Луцьку. Нова функція стане доступною на початку 2022 року.

З жовтня у Луцьку почалось впровадження системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху. На найбільш аварійно-небезпечних ділянках доріг працює чотири камери, які в автоматичному режимі контролюють перевищення швидкості водіями. За цей період у місті зафіксували понад дві тисячі порушень швидкісного режиму зі штрафами на суму приблизно один мільйон гривень.

Треба розуміти, що штрафи водієві приходять не миттєво, це займає певний час. Після того, як камера зафіксувала перевищення швидкості, інформація надходить до центру обробки даних автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху Департаменту патрульної поліції, де розглядається уповноваженим поліцейським. Він перевіряє факт порушення, з’ясовує на кого зареєстрований транспортний засіб та виносить постанову. Дані про штраф вносять до загального реєстру адміністративних правопорушень РАП. Якщо водій користується спеціалізованими сервісами для перевірки наявності штрафів, то з цього моменту штраф стає видимим у них, і його легко погасити. Або власник транспортного засобу дізнається про своє порушення, отримавши рекомендований лист із поліції. Згідно з законом, постанова у паперовому вигляді надсилається поштою на адресу реєстрації місця проживання власника ТЗ або належного користувача ТЗ. Якщо порушник не є власником або належним користувачем, тоді про штраф він не дізнається.

Після встановлення камери водії стикаються з великою проблемою. Проїжджаючи ділянку, де встановлена ​​камера, вони не завжди можуть зрозуміти, чи скоїли порушення та чи винесуть постанову, що збільшує стрес під час їзди. Не кожен встановлює собі спеціалізований мобільний застосунок, через що велика ймовірність, що про штраф людина не дізнається. Це збільшує шанси потрапити у ситуацію, коли штраф не сплатять у встановлений законом термін, та постанову передадуть до виконавчої служби (в такому випадку сума стягнення зростає вдвічі і додаються ще стягнення у вигляді витрат і збору виконавчої служби за відкриття справи).

Найбільш оптимальний спосіб сплати штрафів, який дає змогу бути впевненим у погашенні – спеціалізовані сервіси, які встановлюються на мобільний телефон. Також є  державні додатки та ресурси — “Дія”, “Електронний кабінет водія”, “Штрафи ПДД”, “Сервіс перевірки адміністративних правопорушень у галузі безпеки дорожнього руху зафіксованих в автоматичному режимі”. Банківські сервіси також надають можливість онлайн-сплати.

У багатьох випадках водії дізнаються про наявність у них штрафів лише після того, як виконавча служба ініціює блокування особового рахунку у банку чи арешт транспортного засобу. Це наслідок простроченого платежу порушення ПДР, про яке людині було відомо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: