15:10, 26 Грудня 2018

40 волинських громад Кабмін визнав фінансово спроможними

На Волині 40 громад мають прямі відносини з державним бюджетом.

Про це йшлося сьогодні, 26 грудня, під час прес-заходу «Реформа децентралізації на Волині у 2018: здобутки, виклики, перспективи».

За словами радника із місцевих фінансів Волинського центру розвитку місцевого самоврядування Анатолія Матвіюка, зараз 40 громад Волині мають прямі бюджетні відносини з державним бюджетом та визнані спроможними постановами Кабміну. В усіх бюджетах ОТГ спостерігають позитивну динаміку надходжень.

«Громади, дуже по-різному управляють грошима. Ми переживали за маленькі громади. Але ми бачимо, що за рахунок того, що їм багато речей дається набагато важче за тих, хто фінансово спроможніший, багатший, вони показують непогані приклади раціонального використання коштів. Вони швидше оптимізують, куди витрачати кошти, бо розуміють, що ресурс обмежений, а треба надавати якісні послуги», – зауважив Анатолій Матвіюк.

Радник розповів, що, цікаво спостерігати як громади створють мережу розпорядників коштів, тобто не є лише розпорядником коштів керівник громади, а розпорядження коштів опускається фактично вниз, до трудових колективів: це або це школи, або управління гуманітарної сфери. Це розвантажує, з однієї сторони, керівництво громади, щоб розвивати громаду, а не займатися паперовою роботою. А, з другої сторони, відповідальність, бо люди розуміють, звідки беруться кошти, що вони обмежені і тому їх треба використовувати раціонально.

«Ми цього року старалися зробити такий обмін досвідом, і я думаю, що ми будемо продовжувати це і надалі, тим більше, що у нас є громади, які діють два роки, три роки, а хтось перший рік. Новим громадам буде цікаво переймати досвід і старатися не стати на ті граблі, на які вже стали їхні колеги», – підсумував Матвіюк.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: