17:31, 11 Червня 2020
25 територіальних громад Волині та їхні «шерифи» отримали нові позашляховики
Службові автомобілі першим поліцейським офіцерам громад у Волинській області вручили сьогодні в рамках проекту «Поліцейський офіцер громади».
Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.
Захід провели урочисто з участю самих поліцейських офіцерів громад та очільників усіх 25 ОТГ, яким пощастило отримати нові позашляховики «Renault Duster». Слова вітань звучали від голови Національної поліції України Ігоря Клименка, голови обласної ради Ірини Вахович та голови ОДА Юрія Погуляйка.
Проект «Поліцейський офіцер громади» – це новий формат роботи дільничного офіцера поліції, який передбачає його постійну присутність на території ОТГ, більш тісну співпрацю з населенням та керівництвом ОТГ, підзвітність ОТГ та додаткові функції. Спочатку проект пілотно відпрацювали на теренах Дніпропетровщини. Сьогодні ж, зі слів пана Клименка 207 українських ОТГ мають своїх поліцейських офіцерів.
“Поліцейський офіцер громади – це універсал , який має служити на території громади і жити тут, його повинні знати всі жителі населених пунктів, які входять до цієї ОТГ. Він цих жителів має знати також. Він повинен знати проблеми жителів, які стосуються компетенції поліції. Прекрасний слоган “Я тут” означає, що кожен житель має знати, що поліцейський десь поруч. Він приїде в будь-яку пору і за будь-якої погоди”, – відзначив головний поліцейський країни.
Ігор Клименко також розповів, що автомобілі, які передаються громадам обладнані всіма засобами стеження. Але крім того, в них є засоби, з якими поліцейські зможуть допомагати людям в різних ситуаціях. Скажімо, вони зрубуватимуть дерева, які пошкодили машину чи дах будинку, або ж зможуть витягнути автівку з багнюки.
“Хочу сказати, що саме на цих поліцейських з 1 липня лягає розкриття злочинів. Вони будуть дізнавачами, тобто тими людьми, які будуть першими прибувати на місце злочину. Вони будуть профілактувати злочинність на території. Відповідно до Меморандуму, який підписали керівники ОТГ разом з головним управлінням Національної поліції в області , ми сподіваємося на допомогу поліції з боку місцевого самоврядування. Ми даємо автомобілі, зарплату, форму, а ви (звертається до голів ОТГ – авт.) залежно від можливостей громади повинні допомагати виконувати поліцейським свої функції”, – додав Ігор Клименко.
30 молодих людей, які працюватимуть поліцейськими офіцерами у волинських громадах, ретельно відібрані з сотень претендентів. Усі вони пройшли навчання, стажування на Дніпропетровщині та склали іспити. Столичний гість переконує, що 95% часу вони будуть знаходитися на території громади. Спілкуватимуться з керівництвом через інтернет.
Голова обласної ради Ірина Вахович подякувала гостям за те, що саме Волинь вибрали одним із пілотних проектів, а поліцейським офіцерам громад побажала успіху та відповідальності. “Моя донька запитала: “Це вони будуть,як шерифи?” З цим статусом до вас будуть й відвідні вимоги. Дуже бажаю, щоб вам все вдавалося з тими новими перспективами, які перед вами відкриваються. Вітаю й громади, які отримали такі хороші можливості”, – сказала Ірина Вахович.
Голова ОДА Юрій Погуляйко побажав “шерифам” якнайшвидше завоювати довіру і завжди бути на стороні Закону. “Сподіваюся, що ви станете невід’ємною частиною територіальної громади”, – додав очільник виконавчої влади області. Він вважає, що нова система співпраці між поліцією та територіальними громадами є позитивним надбанням.
Ірина Вахович також зауважувала, що з усіх реформ, які проводилися в ході 30-річної історії України, реформа поліції є однією з найуспішніших. “Приємно, що обласна рада дотична до цих реформ. 2020 рік став для нас роком співпраці з поліцією. Маю на увазі три важливі напрямки: ситуативний центр, який ми фінансово допомагаємо добудувати, програма “Безпечене місто і передачу майнового комплексу в Сокиричах для тренінгового центру”, – додала голова облради.
Залишити відповідь