16:14, 16 Жовтня 2020

Зеленський заявив, що переговори про ЗВТ між Україною і Туреччиною вже на фінішній прямій

Президент України Володимир Зеленський сподівається, що Угода про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною буде підписана найближчим часом, оскільки переговори щодо неї вже вийшли на фінішну пряму.

Як передає «Укрінформ», про це глава держави заявив у інтерв’ю турецькому інформаційному агентству «Demirören».

“Переговори про такі угоди можуть бути простими лише з тими країнами, чий ринок нічого не означає. Туреччина та Україна абсолютно інші. Наш спільний економічний потенціал – величезний. А значить, є дуже багато нюансів, які повинні бути узгоджені, і це потребує часу. Однак ми вже перебуваємо на фінішній прямій. Сподіваюся, що Угода буде підписана в найкоротші терміни”, – сказав Зеленський.

Він зазначив, що через три роки Туреччина разом із друзями відзначатиме сторіччя створення Республіки, і до цього українській стороні хотілося б підійти з набагато більшим багажем економічних контактів.

“Швидке підписання Угоди про вільну торгівлю суттєво допоможе нам у досягненні цієї мети”, – переконаний Президент.

Як повідомляв заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка, Україна та Туреччина перезавантажили переговорний процес щодо Угоди про вільну торгівлю, зокрема, повністю оновили текст у частині, що стосується тарифних зобов’язань. За його словами, це новий документ, який сторони почали узгоджувати спочатку.

За І півріччя 2020 року товарообіг між країнами склав 2,27 мільярда доларів США, що на 1,7 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Україна зацікавлена в нарощуванні експорту готової продукції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: