16:28, 05 Березня 2021

Як обрати свою першу квартиру в Луцьку

Що купити, щоб потім швидко і вигідно продати? За якими критеріями обирати квартиру, аби потім не мати складнощів?

Про це розповідає менеджер з продажу житлової нерухомості компанії “Атланта Нерухомість” Дмитро Хоміч.

Поверх. Не брати перший. Не брати другий, навіть якщо внизу немає комерції – не брати! Потім стовідсотково будуть складнощі із продажем. Не брати останній – так, є поціновувачі гарних краєвидів із високих поверхів та адепти «відсутності сусідів зверху», але масового споживача останній поверх лякає, навіть – з «технічкою» зверху і перекритим дахом.

А масового споживача – більшість, тотальна більшість. І взагалі – коли мова йде про рядові дев’ятиповерхівки, намагайтесь не брати занадто високий поверх: є категорія населення, яка панічно боїться ліфтів або їх періодичного не функціонування.  3-6 поверх – ідеально.

Кухні. Не брати менше 9-ти квадратних метрів. Так, подібних варіантів небагато, так – доведеться переплатити. Але – чим далі, тим складніше продавати маленькі «хрущовки». Всі надивилися «Квартирного питання» і трендових роликів в ютуб – тепер хочеться на крутих просторих кухнях проводити все життя. Повірте – «все» життя складно вмістити у площу менше, ніж  дев’ять метрів.

Стелі. Не брати менше 2,5 м. В ідеалі – від 2,7, навіть у типовому житлі. Масовому споживачу стереотипно тісно на висоті двох з половиною метрів  – і справа тут не лише в акселерації, але й у віковому бажанні «щоб не тисло» та «вільно дихалось». І, взагалі, українці – великий народ, якому треба простір для подальшого росту.

Планування. Кімната правильної форми, роздільний санвузол. Якщо кімнат кілька – усі вони окремі, непрохідні. Або – максимальна можливість швидкого й безболісного перепланування.

Балкон або лоджія. Вони мають бути, бо без них – ніяк. Хтось зберігає велосипед, хтось помідори вирощує, хтось просто зберігає непотріб. Наявність комори або підвалу для наших  земляків – не альтернатива, а просто додатковий бонус. Балкон вони не замінять.

Без ліфта. Так, п’ятиповерхівки у спальних районах коштують недорого. Не в останню чергу – саме через відсутність ліфтів. Навіть третій поверх без ліфта може стати серйозною проблемою для мами з дитячим візком, пакетом продуктів і самою дитиною. Не треба ризикувати – продавати буде складно. Та й по особистому життю – комфорту вистачить не завжди.

Вигляд. Краєвид у стилі «вікна-в-вікна» або на бічну стіну старого будинку, довколишні занедбані сараї, довготривале будівництво або великий комерційний об’єкт (будь-які цілодобові «мяу-вау») – не те, що прикрасить Вам життя і полегшить майбутній продаж квартири.

Над комерцією. Над комерційними приміщеннями квартири краще не брати – навіть якщо зараз там тихий офіс. Ми живемо у країні нестабільностей, а хто в’їде у приміщення «під вами» після тихих непримітних маклерів  – передбачити неможливо. І продовольчий магазин, і кафе, і салон краси можуть суттєво ускладнити життя мешканців сусідніх квартир.

Вхід у під’їзд. Краще – не над ним і не поруч з ним. Безпека, потрапляння холоду і бруду з двору й постійне ляскання дверима поруч (особливо вночі) – ще те задоволення, повірте.

Місцерозташування. Локація – найважливіший критерій при виборі житла. Однак, враховуючи той момент, що на придбанні першого житла, як правило, економлять – про центральні райони із чудовим краєвидом і надзручною інфраструктурою доведеться забути. Головне – щоб нескладно було дістатись громадським транспортом і поруч не було великих підприємств (а-ля Цукровий), специфічних медичних установ (типу тубдиспансеру) і кладовища. Навіть якщо їх не видно з вікон і до них пішки – кілометр з гаком, упереджень Вашим майбутнім покупцям вистачить, однозначно.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: