15:59, 15 Вересня 2021

Вживають навіть діти: проблему з наркотиками у Луцьку визнали критичною

Сьогодні, 15 вересня, члени виконавчого комітету підтримали Програму з протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Луцькій міській територіальній громаді на 2021-2023 роки.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Директор департаменту молоді та спорту Володимир Захожий детально проінформував присутніх про проблему поширення наркоманії, яка за останні роки набуває загрозливих тенденцій і стає однією з найгостріших суспільних проблем, невирішення якої призводить до заподіяння шкоди здоров’ю людини, негативного впливу на соціальну сферу, а також стає загрозою національній безпеці держави.

Особливо гострою та актуальною ця проблема є для молодіжного середовища. У пошуку друзів, самоідентифікації та самоствердження молоді люди подекуди потрапляють у сумнівні компанії, вперше пробують наркотики, до яких швидко звикає молодий організм.

Отож, щоб пропагувати здоровий спосіб життя, знизити рівень захворюваності на наркоманію, формувати негативне ставлення до наркотиків у молодіжному середовищі у Луцькій міській раді і розробили спеціальну Програму з протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Луцькій міській територіальній громаді на 2021–2023 роки.

Міський голова Ігор Поліщук зазначив, що проблема з наркотиками стала надзвичайно критичною, адже їх почали вживати не лише підлітки, а й діти. Тому орган місцевого самоврядування має об’єднати усі зусилля у боротьбі з цією проблемою.

“Ми бачимо, що кількість людей, які стали не на ту дорогу в житті, – колосальна. Ми бачимо, яка ситуація із “закладками” відбувається у нашій громаді. Тому ми маємо запровадити чіткий і покроковий план реалізації цієї Програми. Ми повинні зайти до кожного закладу освіти і провести шокову терапію. Залучити до цієї шокової терапії колишніх залежних наркоманів, які б розповіли молоді про свій шлях. Треба показувати фільми про те, як вчора успішні люди, сьогодні закінчують життя у підвалах. Сьогодні ця проблема колосальна, якщо раніше залежними ставали учні старших класів, студенти та дорослі, то сьогодні це – діти”, – наголосив міський голова Луцька Ігор Поліщук.

Крім того, міський голова Ігор Поліщук звернути увагу  присутніх на тому, що до цієї роботи потрібно залучати не волонтерів, а офіційно працевлаштовувати людей, які постійно будуть ходити до закладів освіти і працюватимуть з дітьми, розповідатимуть і показуватимуть на конкретних прикладах, як наркотики руйнують життя колись успішних людей. До того ж за словами міського голови, варто провести серед учнів анонімне опитування щодо проблеми наркоманії, а через рік провести таке ж саме опитування і проаналізувати ефективність Програми.

Отож, Програма з протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Луцькій міській територіальній громаді на 2021-2023 роки передбачає:

– здійснення заходів інформаційного, освітнього та виховного характеру з питань профілактики й запобігання поширенню наркоманії, пропаганди здорового способу життя, формування практичних навичок протистояння шкідливому впливу наркотичних засобів та наркотичних речовин;

– участь в організації заходів у рамках всеукраїнських тижнів здорового способу життя, боротьби зі СНІДом, боротьби з наркоманією тощо;

– проведення для дітей та молоді навчальних бесід, тренінгів, консультувань, інших заходів, спрямованих на популяризацію та утвердження здорового і безпечного способу життя, культури здоров’я, зміцнення психічного здоров’я;

– сприяння створенню та діяльності денних центрів чи молодіжних просторів за місцем проживання в різних мікрорайонах та селах Луцької міської територіальної громади;

– забезпечення діяльності духовно-просвітницьких, творчо-розвиваючих, інтелектуальних гуртків та ІТ-клубів;

– створення та функціювання“ Соціального будинку” — реабілітаційного центру для дітей та підлітків денної форми для лікування залежності. Створення кімнати “Дружньої до дитини”, “Зеленої кімнати”.

На реалізацію Програми з бюджету громади передбачили 7,425 мільйона гривень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: