12:07, 16 Серпня 2021

Виклики та перспективи місцевого самоврядування Волині обговорили на виїзному засіданні координаційної ради

Міський голова Володимира-Волинського Ігор Пальонка узяв участь у виїзному засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Волинської обласної ради, яке відбулося 13 серпня на базі санаторію “Лісова пісня”, що у Шацькій селищній раді нинішнього Ковельського району. На захід прибули очільники майже всіх територіальних громад краю, аби обговорити питання розвитку місцевого самоврядування.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, котрий модерував засідання, а також народний депутат В’ячеслав Рубльов. Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан озвучив законодавчі ініціативи Асоціації міст України щодо захисту інтересів органів місцевого самоврядування та пріоритетні проблемні питання в основних сферах діяльності органів місцевого самоврядування. Він, зокрема, зазначив, що розроблено законопроекти, що пропонують збільшити частку зарахування податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) до бюджетів громад із 60 до 65 %. Окрім того, асоціація відстоює, щоб цей податок сплачувався не за місцем реєстрації підприємства, а на території розміщення виробничих потужностей. АМУ також наполягатиме на залишенні у громадах 5 % акцизу на тютюн. А також домагатиметься розподілу коштів Фонду регіонального розвитку у пропорціях: 20 % – напряму громадам, 30 % – на регіональні об’єкти і 50 % – для загальнонаціональних проектів. Олександр Слобожан закликав голів місцевого самоврядування активно долучатися до напрацювання законодавчих ініціатив.

Також під час заходу обговорили забезпечення населення якісною питною водою та загальнодержавну цільову соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки. Вона передбачає фінансування на реконструкцію водогонів, будівництво нових свердловин, сучасні технології очистки води (відмова від хлору) тощо. Поки закон щодо програми ще не ухвалили. Однак Григорій Недопад закликав громади уже готуватися до участі, оскільки відбір проектів буде конкурсним, а однією з переваг – наявність проектно-кошторисної документації.

Порушували під час засідання також теми земельних аукціонів у системі «Prozorro», проведення огляду колективів художньої самодіяльності територіальних громад області, взаємодії та співпраці органів місцевого самоврядування з Державною екологічною інспекцією у Волинській області в частині дотримання природоохоронного законодавства тощо. Ці доповіді викликали чимало конкретних запитань у представників місцевого самоврядування, які щиро вболівають за свої громади.

Практичним досвідом щодо перспектив розвитку галузі агропромислового комплексу області та реалізацію державних і обласних програм підтримки галузі, якими можуть скористатися фермери у громадах, поділився директор Управління агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко.

Чимало уваги під час заходу присвятили обговоренню конституційних прав і свобод людини і громадянина в Україні та громадах, зокрема, право на вільний вибір віросповідання, захист від домашнього насильства, право на освіту та працю тощо. Відповідну інформацію про ситуацію в громадах Волині озвучила Світлана Семчишин.

Під час координаційної ради обговорили важливі точкові виклики для представників громад, аби пізніше консолідувати зусилля, щоб донести інформацію до влади різних рівнів.

Опісля засідання заслужений лікар України Руслана Дибель, котра уже три роки очолює санаторій “Лісова пісня”, провела екскурсію для голів територіальних громад територією лікувально-профілактичного закладу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: