13:30, 11 Липня 2018

Волинського «кіборга» пролікували та працевлаштують в Луцьку

Історія волинського «кіборга» із 80 ОДШБр Василя Шумика сколихнула не лише Волинь, а й всю Україну. Чоловік боронив Донецький аеропорт у найгарячіші дні. А після трьох контузій повернувся у рідне село на Камінь-Каширщині, проте потребував соціального захисту: військовослужбовець мав проблеми зі здоров’ям та не міг відкрити групу з інвалідності через помилки у військових документах.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

У червні  2018 року його родину відвідав голова облдержадміністрації Олександр Савченко. Він дізнався про історія Героя зі ЗМІ та вирішив особисто його навідати. І вже 25 червня Василя Шумика привезли до Луцька на лікування.

Наразі він пройшов медичне обстеження та пройшов відповідне лікування. Ним одразу почали опікуватися відомий серед АТО-вців психолог-реабілітолог Олена Звєрєва та голова «Волинської спілки ветеранів антитерористичної операції» Вадим Ваврищук. Тим часом, обласній адміністрації вдалося забезпечити виправлення помилок у військових документах, допущених службовцями військової частини. Відтак, військовому вже оформили гарантовані державою пільги та призначили військову групу. Разом із побратимами та Оленою Звєрєвою він прийшов до голови адміністрації, аби подякувати за допомогу та вчасно «підставлене плече».

“Олександре Іллічу, пробачте мене. Я особисто дуже Вам дякую. Ви мене врятували, Ви дали мені надію. Ви так несподівано з’явилися в моєму житті. В мене вже опускалися руки. Я був у розпачі, бо в які двері не стукав – кругом закрито”, – подякував Олександру Савченку Василь Шумик.

До слова, наразі він приймає ліки, а побратими допоможуть йому з працевлаштуванням та орендою житла в Луцьку. Зокрема, планують влаштувати його охоронцем.

“Василю зараз необхідне його середовище, його побратими. Коли він почав з ними спілкуватися – в нього з’явилася веселість, почав відступати посттравматичний синдром. Наш обов’язок тепер – допомогти йому відігрітися душевно. У нього вже з’явилися плани на майбутнє. Він дуже конструктивний, хороший майстер і я вірю, що йому вдасться повернутися до життя в тилу”, – каже психолог-реабілітолог.

Помітив зміни й голова облдержадміністрації Олександр Савченко, який зазначив, що лікування пішло йому на користь.

Олександр Ілліч додав, що його двері завжди відкриті і він закликає кожного, хто потребує – звертатися за допомогою.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: