09:56, 19 Квітня 2020

Великдень у луцькому кафедральному соборі Святої Трійці. ФОТО

19 квітня, на Світле Христове Воскресіння, Пасху, в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці відбулись урочисті Богослужіння.

Про це йдеться на сайті Волинської єпархії ПЦУ.

Цьогоріч перед початком молитов, митрополит Луцький і Волинський Михаїл приніс у храм лампади із благодатним вогнем. Після чого у храмі служили опівнічну, ранню, хресний хід та Божественну літургію.

На завершення Ранньої декан церкви протоієрей Микола Нецькар прочитав Огласительне слово святителя Йоана Золотоуста, а віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний під час Служби Божої – пасхальне послання Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Традиційно частина великоднього Євангелія прозвучала різними мовами на ознаку того, що Православ’я – віра всесвітня.

Цього року Богослужіння частково відбувалося й на дворі. Парафіяни теж перебували за межами храму й слухали молитву ззовні.

Після Літургії високопреосвященний виступив із вітальним словом, у якому нагадав, що сьогодні Світле Господнє Воскресіння вказує нам, що життя – це радість. Тому у цей час потрібно радіти усієї душею. Ми віримо, що у цей нелегкий час Бог із нами і Він допоможе нам.

Потому відбулося освячення великодніх кошиків на соборному майдані. Вели пряму трансляцію Богослужіння.

Перед Великоднем митрополит Михаїл очолив основні відправи Страсного тижня: Божественну Літургію у Великий четвер (спомин Тайної вечері), чин омовіння ніг, Ранню Великої п’ятниці з читанням 12-ти Євангелій (спомин спасенних страждань Ісусових), Вечірню з виносом плащаниці, Службу Божу Великої суботи. 0

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: