14:02, 13 Жовтня 2021

«В єдності наша сила»: у Берестечку відбувся районний фестиваль

12 жовтня на передодні великих свят – Свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисників і захисниць України, Дня Українського козацтва та Річниці створення Української Повстанської Армії, у місті Берестечко відбувся районний фестиваль «В єдності наша сила».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької РДА.

Учасників і гостей свята вітали голова Луцької райдержадміністрації Володимир Кец, заступниця голови РДА Валентина Рижук та Берестечківський міський голова Ігор Грудзевич. Серед почесних гостей заходу були присутні голова обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко, заступник голови ОДА Андрій Ярмольський, народний депутат України Валерій Стернійчук, керівники новоутворених районів Волині, голови територіальних громад Луцького району та ін.

Фестиваль розпочався з громадської панахиди за участі митрополита Луцького і Волинського Михаїла, що відбувся у Свято-Троїцькому соборі міста Берестечко. Далі, учасники та гості фестивалю відвідали Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви» – основний меморіальний комплекс козацької слави України, який знаходиться між селами Пляшева та Острів. Присутні вшанували подвиг полеглих козаків та поклали квіти до пам’ятного монументу на честь загиблих героїв Берестецької битви.

Потому, в центрі міста Берестечка гості фестивалю мали змогу оглянути виставки військової старовинної зброї часів козаччини і до сьогодення, а також презентаційні намети та імпровізовані етнохати представлені громадами Луцького району. В музеї міста представлена виставка збірка світлин вояків УПА з архіву колишнього КДБ, а у фойє Будинку Культури – виставка (арт-галерея) робіт місцевої художниці-майстрині Ганни Бойко-Дергай.

Концертна частина фестивалю розпочалась з виступу духового оркестру Центру культури та національної пам’яті. Далі святкову програму продовжили народні та аматорські колективи територіальних громад Луцького району. Потому, до вітального слова запросили Володимира Кеца та голову обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка, які вручили відзнаки райдержадміністрації та облдержадміністрації учасникам фестивалю.

У святі взяли участь 14 громад новоутвореного Луцького району Волинської області. Це перший, великий фестиваль громад нового району. Захід організувала Луцька райдержадміністрація за підтримки Берестечківської міської ради та територіальних громад Луцького району.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: