16:56, 29 Вересня 2021

Уряд Німеччини просить не вигадувати «теорій змови» через закриття каналів «RussiaToday»

Федеральний уряд Німеччини не має жодного відношення до видалення хостингом «YouTube» двох російських телеканалів «RussiaToday Deutschland» (RT DE).

Про це, як повідомляє кореспондент «Укрінформу», заявив речник уряду Штеффен Зайберт на брифінгу в середу.

«Стосовно російських каналів чітко заявлено, що це – рішення YouTube. Федеральний уряд не має до цього жодного відношення… Це не ініційований федеральним урядом або державними структурами захід», – підкреслив Зайберт, додавши, що він особисто дізнався про цю ситуацію зі ЗМІ.

Офіційний представник уряду Німеччини також попросив не вигадувати «теорій змови» в цьому контексті. Він підкреслив, що YouTube дав вичерпні пояснення щодо свого рішення, виходячи зі своїх правил. Видалені ЗМІ можуть оскаржувати таке рішення безпосередньо перед медіахостингом.

Коментуючи погрози російського уряду заборонити у відповідь роботу в Росії німецьких ЗМІ (у Росії працюють, зокрема DeutscheWelle, ARD і ZDF), Зайберт заявив, що «для таких кроків у відповідь немає жодного приводу». За його словами, той, хто таких «контрударів» вимагає, не має уявлення про свободу преси.

Напередодні адміністрація відеохостингу YouTube заблокувала 2 канали «Russia Today» німецькою мовою, пояснивши це тим, що вони поширювали неправдиву інформацію про коронавірус. МЗС Росії прогнозовано назвало це «актом безпрецедентної інформаційної агресії», обвинуватило в ньому уряд Німеччини та пригрозило «симетричними заходами» відносно німецьких ЗМІ, які «втручаються у внутрішні справи» РФ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: