18:52, 08 Жовтня 2020

У Волинській ОДА обговорювали проблеми чорнобильців

Проблемні питання чорнобильців Волині порушили перед керівництвом облдержадміністрації.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Волинська обласна державна адміністрація, її структурні підрозділи завжди відкриті для спілкування та розв’язання проблемних питань чорнобильців Волині. На цьому наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко сьогодні, 8 жовтня, під час зустрічі із представниками Всеукраїнських громадських організацій чорнобильців України.

Зокрема, на зустрічі були присутні Президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Михайло Хрущенко, голова Вінницької обласної організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Микола Бойчук, голова громадської організації «Союз інвалідів Чорнобиля Волині» Володимир Кец та інші члени громадських організацій чорнобильців.

На початку зустрічі Сергій Мовенко від імені голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка висловив слова поваги та вдячності за збереження життя наших громадян та вручив гостям символічні подарунки – книги «Грані подвигу». У цих книгах зібрані колективні історії волинських ліквідаторів та їх родин.

Також перший заступник голови ОДА вручив медаль імені Ярослава Мудрого ліквідатору аварії на ЧАЕС, доктору юридичних наук, професору кафедри політології і управління державної безпеки Волинського національного університету імені Лесі Українки Олександру Колбу.

«Ще раз щиро дякую вам за вашу відвагу та сміливість. Попри загрозу власному життю та здоров’ю ви допомагали ліквідовувати наслідки цієї трагедії, – сказав перший заступник голови ОДА. – Ми, як представники влади завжди для вас відкритті та готові допомагати у вирішенні проблемних питань».

Про стан справ в області із соціальним та пенсійним забезпеченням чорнобильців розповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Сірбіненко.

«Як відомо, Волинська область відноситься до п’яти областей України, які найбільше постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. На сьогодні постраждалими визнано майже 127 тисяч осіб, 35 тисяч користуються соціальною підтримкою, серед яких 1 903 учасники ліквідації наслідків аварії, – розповіла Людмила Сербіненко. – Соціальний захист потерпілих волинян від аварії на ЧАЕС проводиться коштом  державного та обласного бюджетів. Кошторисом на 2020 рік для області затверджено понад 168 мільйонів гривень. Станом на 1 жовтня на оплату допомоги на оздоровлення спрямовано близько 102 мільйони гривень».

Окрім цього, за словами заступника департаменту соціального захисту населення ОДА, з обласного бюджету на відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та проведене зубопротезування виділено 11 мільйонів гривень. За 9 місяців 2020 здійснено близько 7 тисяч таких відшкодувань на суму 8 мільйонів гривень.

Що ж до пенсійного забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, то варто наголосити, що середній розмір пенсійної виплати ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи становить 9 085,60 гривень, потерпілих осіб – 3 474,28 гривні.

Основним проблемним питанням, яке хвилює усіх чорнобильців не тільки Волині, а й України є фінансове забезпечення лікувальних потреб ліквідаторів та членів їх сімей.

«Це питання носить загальнодержавний характер. Відтак, вирішувати його потрібно на столичному рівні. Усі, хто брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, потребують лікування та допомоги держави. Адже на ті пенсії, які вони отримують, пролікуватися неможливо, – наголосив Михайло Хрущенко. – Хочеться, щоб держава нарешті звернула увагу на чорнобильців та створила достойні умови соціального та пенсійного захисту».

Перший заступник голови ОДА запевнив, що усі проблемні питання, обговорені під час зустрічі, будуть опрацьовані та вирішені в межах компетенції обласної влади.

«Ми завжди відкриті до співпраці із вразливими категоріями населення. Ті питання, які ми не в змозі вирішити на рівні області, обов’язково будуть донесенні до керівництва держави. Такі люди, як ви заслуговують найбільшої шани та поваги», – наголосив Сергій Мовенко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: