10:40, 03 Грудня 2021

У Волиньраді розглянули перелік місцевих та комунальних доріг, які ремонтуватимуть наступного року

Перелік і фінансування ремонту доріг місцевого значення та комунальної власності на наступний рік розглянули члени постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Заступниця директора департаменту інфраструктури ОДА Наталія Семенова, зауважила, що на цю мету держава спрямує близько 820 мільйонів гривень “дорожньої” субвенції. Чверть цієї суми призначили для ремонту комунальних доріг, решту – на дороги місцевого значення.

Голова профільної комісії Сергій Кудрявцев уточнив, яка реальна потреба у фінансуванні, і чи підготували тергромади, які претендують на кошти, проектну документацію для початку робіт. Зазначалося, що фактична потреба у ремонтних роботах у кілька разів більша, документація готова, а більшість об’єктів розпочато цьогоріч і потребуватимуть завершення наступного.

Депутат Віктор Козак цікавився чи були враховані пропозиції депутатів щодо відновлення фінансування вже виконаних робіт з дорожнього будівництва, яке було припинено відповідно до розпорядження голови ОДА.

Наталія Семенова повідомила, що на такі об’єкти додали майже 72 млн грн “дорожньої” субвенції, з них понад 55,5 млн – на місцеві дороги. Зокрема, фінансування отримали територіальні громади: Колківська, Поромівська, Луківська, Поворська, Прилісненська, Сереховичівська, Турійська , Зимнівська, Устилузька, Шацька, Велицька, Маневицька, Ратнівська, Копачівська, Вишнівська, Дубівська, Сошичненська, Литовезька, Цуманська, Головненська, Боратинська, Олицька, Дубечненська, Підгайцівська та Ківерцівська.

Своєю чергою директорка Служби місцевих автомобільних доріг у Волинській області Оксана Грицюк зауважила, що на утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення у 2022 році передбачили майже 650 млн грн. Згідно із вимогами 80 % цієї суми призначається на поточний, середній і капітальний ремонти доріг і лише 20 % – на їх утримання. Депутати зауважили, що на експлуатацію автошляхів потрібно щонайменше втричі більше коштів.

Депутати  також наполягають на розгляді профільною комісією переліку об’єктів з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення та комунальної власності, фінансування яких здійснюватиметься за рахунок субвенцій з державного бюджету на 2022 рік.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: