22:14, 13 Квітня 2021

У Волиньраді рекомендували відновити стабільну роботу архітектурно-містобудівної ради в області

Члени постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ ініціювали розгляд питання про стан розроблення планувальної документації в області.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Начальник відділу планування та забудови територій управління містобудування та архітектури ОДА Віталій Швай повідомив депутатам, що у зв’язку із впровадженням адміністративно-територіальної реформи виникла необхідність розробки нового різновиду планувальної документації в області. Так, відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель”, який набере чинності з 24.07.2021 року, територіальні громади будуть змушені виготовляти комплексні плани просторового розвитку території своїх громад.

“Сьогодні ж саме містобудівна документація є підставою для обґрунтування встановлення та зміни меж населених пунктів, передачі або надання земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб. До 1991 року вся містобудівна документація розроблялась за державні кошти. На даний час для її розробки необхідно передбачати місцеве фінансування. Наразі в області ще дійсним є основний базовий планувальний документ – Схема планування території області, однак вона вже потребує коригування, як з огляду на новий адмінтерустрій, так і за часовими критеріями “,– наголосив він.

Між тим, депутат Андрій Козюра акцентував увагу колег на гальмуванні процесу погодження генеральних планів територіальних громад, які затверджуються на засіданнях архітектурно-містобудівних рад при профільному управлінні ОДА.

“Я вважаю суттєвим недопрацюванням у роботі профільного управління те, що у 2020 році генеральні плани восьми територіальних громад, які були подані минулоріч, не були розглянуті на засіданні  містобудівної ради. А генеральний план – це дороговказ для інфраструктурного розвитку територій та інструмент завдяки, якому вони можуть зацікавити інвестора. На скільки мені відомо, дев’ять місяців ці проекти генеральних планів пролежали у профільному управлінні, а це значною мірою зупинило їх розбудову та розвиток”, – наголосив він.

У відповідь на це Віталій Швай сказав, що минулого року на засіданні архітектурно-містобудівної ради було затверджено лише два генеральних плани. Мовляв, причиною цьому стали карантинні обмеження, але цьогоріч чиновники обіцяють надолужити згаяне.

Депутатка Ірина Патлашинська поцікавилась чому відбувається затягування процесу із проведенням конкурсів на посади головних архітекторів у районах області.

“З чотирьох новоутворених районів лише у Ковельському обрано головного архітектора. У Луцькому районі вже два місяці затягується триває епопея з його обранням. А це надзвичайно великий район, який має наміри розбудовуватися, однак усі роботи там призупинені у зв’язку із цим”,– зауважила вона.

Своєю чергою Віктор Швай повідомив, що оголошення та проведення конкурсів з обрання головних архітекторів – це виключна компетенція райдержадміністрацій. Так, в Луцькому районі 31 .03.2021 лише відбувся конкурс на посаду начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології райдержадміністрації, а у Володимир-Волинському і Камінь-Каширському районах відповідні конкурси дотепер навіть не були оголошені.

Депутат Віктор Козак, який очолював Ковельську РДА із власного досвіду порадив шукати інші виходи із ситуації, що склалась у зв’язку з відсутністю архітекторів у районах. Мовляв, до цього процесу можна задіяти архітектурно-містобудівну раду чи запросити архітектора з іншого району.

Присутній на засіданні комісії голова обласної ради Григорій Недопад підтримав думку Віктора Козака та наголосив, що усі питання, які пов’язані із будівництвом в області мають вирішуватись дуже швидко і оперативно.

“Усі 54 територіальні громади не можуть не розвиватися. Тому, керівництву профільного управління облдержадміністрації спільно із членами архітектурно-містобудівної ради варто у найкоротші терміни напрацювати механізм подальшої роботи у цьому напрямку”, – зазначив він.

У ході дискусії члени профільної комісії рекомендували управлінню містобудування та архітектури ОДА врахувати їхні пропозиції в частині відновлення роботи архітектурно-містобудівної ради, а відтак і швидкого  та оперативного розгляду генеральних планів тергромад, а також сприяння пришвидшенню процесу проведення конкурсів на вакантні посади головних архітекторів Луцького, Володимир-Волинського та Камінь-Каширського районів області.

Депутати також наголошують на тому, що у разі, якщо їхні рекомендації не будуть враховані вже найближчим часом, вони ініціюватимуть розгляд відповідного проекту рішення про звіт начальника управління містобудування в архітектури ОДА Миколи Томчука на сесії обласної ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: