11:36, 07 Квітня 2021

У Волиньраді аналізують стан медичних закладів, який ускладнився через реформу

На Волині є громади, які у результаті добровільного об’єднання та медичної реформи отримали не тільки перспективи, але і серйозні проблеми та виклики. Серед таких проблем – нестача коштів на утримання лікарень, навчальних закладів, відсутність у нових громадах великих підприємств, які могли б приносити прибутки і розвивати громади.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

До прикладу, Старовижівська районна лікарня, яка внаслідок реформи стала комунальним некомерційним підприємством, потребує капітального ремонту, але наразі тут йдеться не стільки про розвиток, скільки про пошук коштів на погашення боргів.

Проблеми КНП «Старовижівська районна лікарня» і можливості для виходу зі складних умов аналізували голова обласної ради Григорій Недопад і заступник голови Григорій Пустовіт під час робочої поїздки до медичного закладу, яка відбулась 5 квітня.

«Ми продовжуємо практику робочих виїздів до соціально важливих медичних та освітніх закладів області, – зазначив Григорій Недопад. – Здійснюємо детальний аналіз кожної установи, вивчаємо прибутки, витрати, заходи з енергозбереження, можливості для економії коштів тощо. Спільно з головами громад і керівниками закладів на місці визначаємо план дій, як допомогти і вивести в прибуток той чи інший заклад. Бо ті нові виклики, які постали перед нами внаслідок реформи децентралізації та медичної реформи, потребують і нових підходів. Адже віддалені громади з малою кількістю населення та відсутністю джерел наповнення бюджету отримали ряд проблем, які тільки ускладнилися новим етапом медичної реформи. Варто відзначити роботу директора Старовижівської районної лікарні Тетяни Свіржевської, яка навіть у складних умовах реформування підтримує належний рівень роботи закладу, працює над розширенням послуг, планує введення паліативної допомоги, прагне здійснити капітальний ремонт приміщень, які дійсно знаходяться у вкрай незадовільному стані. Але і капремонт, і утримання лікарні потребують мільйонних інвестицій. Тому маємо працювати спільно з громадами, щоб шукати шляхи фінансування і вирішувати ті складні проблеми, які створила медична реформа у малоприбуткових громадах».

Участь у робочій нараді з керівництвом області у КНП «Старовижівська районна лікарня» взяли директор закладу Тетяна Свіржевська, голова Старовижівської громади Василь Камінський, його заступник Юрій Кудацький, а також керівник КНП «Шацька районна лікарня Шацької районної ради», депутат Волинської обласної ради Світлана Крецу.

«Для села реформа медицини виявилася дуже складною, – зазначила Тетяна Свіржевська. – Ми пристосовуємося до нових умов, але без належного фінансування вирішувати наявні проблеми надзвичайно важко. Наразі закупили нове обладнання, працюємо над створенням паліативної допомоги, підготували всі документи для підписання контрактів з Національною службою охорони здоров’я, щоб отримати нові пакети надання медичних послуг. Нашою великою мрією є капітальний ремонт застарілих приміщень. Вже маємо проект і експертну оцінку. НСЗУ диктує свої вимоги, за якими необхідно встигати. Але у віддалених районах є свої складнощі, не враховані реформою, яка досі опрацьовується і змінюється».

«На Волині є приклади громад, де успішно вийшли з ситуації, потрібно перейняти їх досвід, – розповів заступник голови облради Григорій Пустовіт. – Варто змінювати підходи і шукати нові шляхи в нових умовах. Реформа створила складнощі й великим містам. Старовижівщині корисно вивчити успішний досвід громад, які справилися з новими викликами і взяти цей досвід на озброєння. За новою реформою хворий іде за лікарем, а отже, якщо лікар надає послуги якісно, то пацієнт піде до нього, незалежно від місця знаходження. Тому якість надання медичних послуг виходить на перший план».

Підсумком наради стало напрацювання спільних подальших дій разом із керівниками громад та області для вирішення кризових питань і  зміни підходів до роботи медичного закладу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: