20:03, 12 Грудня 2021

У селищі на Волині реконструюють обеліск Скорботної матері

Обеліск Скорботної матері, пам’ятні знаки герою Небесної сотні Едуарду Гриневичу та загиблим учасникам антитерористичної операції планують реконструювати.

Про це повідомляють на веб-сайті Любешівської громади.

Таке рішення в Любешівській селищній раді ухвалили з огляду на те, що вищезазначені пам’ятні знаки перебувають в незадовільному стані та потребують ремонту. При формуванні бюджету на 2021 рік депутати селищної ради підтримали виділення коштів на цю справу. Наразі оголосили тендер на закупівлю робіт з реконструкції обеліска Скорботної матері, очікувана вартість яких становить понад 300 тис. грн.

Нагадаємо, що попередню реконструкцію провели ще до утворення територіальної громади, у 2017 році. Однак, після ремонтних робіт через деякий час почала відпадати мармурова плитка,  відлущуватися фарба, утворилися тріщини на зовнішньому опорядженні, постійно утворюються висоли. Окрім того, дошка Героїв Небесної Сотні, що знаходиться в центрі селища, є в аварійному стані і підлягає демонтажу.

З  метою увічнення пам’яті захисників України, учасників Революції Гідності, збереження пам’ятних знаків та утримання їх в належному  стані, найближчим часом проведуть реконструкцію обеліска Скорботної матері.

Робочий проект  передбачає ремонт пам’ятників та монтаж нових, оштукатурення та фарбування бетонних поверхонь, очищення, ґрунтування,  заміну мармурових плит, зміну геометричних розмірів стел та інші ремонтні роботи.

Окрім того, біля пам’ятного знака Герою Небесної Сотні Едуарду Гриневичу будуть розташовані плити з іменами усіх Героїв Небесної Сотні.

Разом з тим, пам’ятний знак загиблим землякам в зоні АТО/ООС реконструюють із зазначенням імен та портретів. В тому числі список загиблих земляків доповнять ще одним іменем – Тарас Матвіїв – уродженець села В’язівне, який  загинув на Донбасі 10 липня 2020 року, рятуючи своїх побратимів. Таку пропозицію озвучив депутат Сергій Неймарк на одній із сесій селищної ради, яку депутати підтримали одноголосно.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: