08:44, 12 Квітня 2021

У Німеччині вже двоє політиків від консерваторів готові змагатися за пост канцлера

Голови обох політичних сил – ХДС і ХСС – Армін Лашет та Маркус Зедер заявили про готовність очолити блок консервативних партій ХДС/ХСС на виборах канцлера.

Як передає «Укрінформ» із посиланням на «Deutsche Welle», про це у неділю, 11 квітня, обидва політики оприлюднили заяви на засіданні керівництва фракції ХДС/ХСС у Бундестазі.

Прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер (Markus Söder) та очільник уряду землі Північний Рейн-Вестфалія Армін Лашет (Armin Laschet) готові повести блок сестринських консервативних партій Християнсько-демократичний союз та Християнсько-соціальний союз (ХДС/ХСС) як кандидати у канцлери на майбутніх парламентських виборах у Німеччині у вересні цього року.

Як зазначається, Зедер очолює ХСС, яка діє лише в Баварії, а Лашета нещодавно було обрано очільником партії канцлерки Анґели Меркель (Angela Merkel) – ХДС, яка представлена в інших федеральних землях.

За словами учасників засідання, під час наради Зедер наголосив, що йдеться передусім про спільний успіх сестринських партій на майбутніх виборах та благо країни. Він додав, що якщо ХДС готова підтримати його, то він візьме на себе це завдання. Якщо ж такої підтримки не буде, то він без злоби продовжить співпрацю.

Серед провідних політиків ХДС/ХСС все гучніше лунають голоси з вимогою якнайшвидше визначитися з кандидатом у канцлери. Раніше Лашет заявив, що вони із Зедером домовилися з’ясувати це питання між Великодніми святами (4 квітня) та Днем святої трійці (23 травня).

Як правило, кандидатом у канцлери є представник ХДС. Утім, останні опитування свідчать про більшу підтримку кандидатури Маркуса Зедера на посаду канцлера, уточнює видання.

Анґела Меркель ще кілька років тому заявила, що на парламентських виборах 2021 року не буде балотуватися на пост канцлера від союзу ХДС/ХСС і взагалі в Бундестаг і не планує змагатися за жодні політичні пости.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: