08:47, 15 Березня 2018

У Луцьку вшанували пам’ять українських добровольців. ФОТО

Учора, 14 березня, відзначали День українського добровольця. З цієї нагоди у Свято-Троїцькому кафедральному соборі відбувся молебень. На Театральному майдані священнослужителі УПЦ КП відслужили панахиду, яку очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Потім представники влади і громадськості поклали квіти до пам’ятного фотостенду “Герої Небесної Сотні — Загинули за єдність України”. У заходах взяли участь секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, радник міського голови Ігор Поліщук.

Саме 14 березня 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Загалом із початку російської агресії лави Збройних сил України поповнили понад 100 тисяч добровольців, а у воєнному конфлікті на сході країни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них трансформувалися у військові частини силових структур, але є й такі, що продовжують залишатися цілком незалежними формуваннями. Тепер добровольці добре інтегровані у Збройні сили України, вони виконують вагомі військові завдання, а також пройшли пекло найтяжчих бойових операцій: Донецький аеропорт, Іловайськ, Широкине, Мар’їнка.

День українського добровольця установили 17 січня 2017 року Верховна Рада України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: